Huawei patentuje odczytywanie pisma z wierzchu dłoni. Czy takie zegarki to przyszłość?


Huawei
Huawei watch 2

Apple Watch to z pewnością najlepiej sprzedając się smartwatch na świecie. W przypadku smart zegarków z Android Wear, jest wiele przyzwoitych urządzeń od Moto i Huawei. W chwili gdy Samsung dominuje na rynku smartfonów, z androidem na pokładzie, to ze smartwatchami już nie jest tak kolorowo.

Inteligentne zegarki Samsung Gear działają na wewnętrznym systemie, Tizen, zamiast na Androidzie Wear. W ciągu ostatnich lat pojawiło się kilka nowych smart zegarków z oprogramowaniem od Google. Nawet tych mniej znanych firm związanych z elektroniką i tych, które znamy z tradycyjnych zegarków, takich jak np.: Montblanc, Fossil, TAG Heuer i Louis Vuitton.

W ostatnim czasie zainteresowanie smartwatchami widocznie zmalało. Powodów może być wiele, niektórym może nie odpowiadać sama idea dla innych przeszkodą może być cena a są też tacy dla, których te urządzenia są po prostu zbyt mało wydajne. Najważniejszym minusem jest jednak to że, wymagają  one ładowania co dziennie lub co kilka dni. Z powodu braku zainteresowania smart zegarkami na rynku, Motorola nie wprowadziła na rynek następcy Moto 360.

Huawei nie odpuszcza

Smartfony tej marki wyróżniają się spośród tłumu dzięki doskonałemu wzornictwu i lepszej estetyce. Zegarek Huawei Watch 2, zaprezentowany na MWC 2017, to najnowszy smartwatch firmy z Android Wear. Został ukazany w Indiach we wrześniu ubiegłego roku i pojawił się w dwóch wariantach, sportowym i klasycznym. Teraz firma złożyła wniosek o patent na sterowanie smartwatcha w zupełnie nowy innowacyjny sposób.

Zgodnie z opisem patentowym, użytkownik może sterować smart zegarkiem za pomocą gestów wykonywanych na dłoni. Aby było to możliwe, urządzenie będzie wyposażone w czujnik do skanowania ruchów wokół niego. Te sensory pomogą również smartwatchowi w rozpoznawaniu gestów, takich jak dotknięcie i długie naciśnięcie. Z poniższego obrazka można wywnioskować, że możemy po prostu pisać na ręce palcem, a tekst pojawi się na zegarku. Samsung w swoim Smart Gear ma obrotową ramkę wokół wyświetlacza, która służy do sterowania urządzeniem.

Huawei

Chociaż nawigacja z ramkami jest łatwiejsza to użytkownicy nadal muszą dotknąć ekran w celu wprowadzenia danych. Miejmy nadzieję, że Huawei całkowicie wyeliminuje dotykanie małego wyświetlacza smartwatcha dzięki tej nowej technologii. Następca Huawei Watch 2 powinien pojawić się w najbliższym czasie. Huawei planuje zaprezentować nowe urządzenie 27 marca w Paryżu we Francji.

Co myślicie o smart zegarkach? Czy używacie jakiegoś?

Źródło:

phoneradar.com