Huawei P20 Lite prezentuje się świetnie!


Huawei P20 Lite

Ten tydzień obfituje w informacje dotyczące nowego Huawei P20 Lite, którego premiera wydaje się zbliżać. Dzięki FCC poznaliśmy już schemat telefonu i to, co można z niego wywnioskować. Teraz mamy do czynienia z renderami wprost od OnLeaks. Dziś stało się coś, co zapewne nie powinno mieć miejsca. Ktoś z hiszpańskiego serwisu miał dostęp do modelu P20 Lite, przez co mamy (zapewne) potwierdzone informacje o nim!

Huawei P20 Lite dorówna poprzednikom?

Według źródeł, Huawei P20 Lite będzie miał wycięcie w górnej części ekranu, więc na pierwszy rzut oka będą padały porównania do iPhone’a. Uważa się, że przednia kamera będzie wspierać odblokowanie telefonu twarzą, co znów może powodować, że usłyszymy o nim w kontekście iPhone X. Niestety, takie czasy. Również we wcięciu znajdziemy głośnik oraz resztę czujników jak np. czujnik światła. Na pasku stanu znajdziemy informację o zasięgu, poziomie baterii oraz godzinie, którya ma być pokazany z prawej strony „królika”.

Huawei P20 Lite

Publikacja twierdzi, że telefon będzie miał ekran o przekątnej 5.8 cala i prawdopodobnych proporcjach 2:1. Tego nie możemy być pewni, ponieważ inne plotki twierdzą, że będą to proporcje 19:9 przy rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli. Wymiary P20 Lite mają wynosić 148 x 71 x 7.2 mm.

Tył telefonu to szklane plecki, w dwóch wersjach kolorystycznych – białoróżowy i czarny. Znajdziemy tam również podwójny aparat w konfiguracji pionowej – na górnym, lewym narożniku. Wyposażono je w zoom hybrydowy oraz diodę LED. Również z tyłu telefonu umieszczono skaner linii papilarnych.

Huawei P20 Lite

Brzegi obudowy to metal, który jest zaokrąglony, aby poprawić chwyt telefonu. Krawędź dolna zawiera wejście audio 3.5mm, port USB-C oraz zewnętrzny głośnik. Bateria 3000 mAh prawdopodobnie będzie obsługiwać szybkie ładowanie. Boczne krawędzie są standardowe. Z prawej znajdziemy przyciski głośności oraz przycisk zasilania, natomiast z lewej tackę na SIM.

Według plotek, telefon ma napędzać procesor Kirin 970 (co jest raczej dość absurdalne i nierealne), którego wspierać będzie 4 GB RAMu oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo. Warto wziąć pod uwagę, że jest to model Lite, który będzie słabszy od innych z serii P20.

Huawei P20 Lite

Na zbliżających się targach MWC producent zamierza pokazać nam Matebook i Media Pad M5 a telefony mają mieć premierę 27 marca na specjalnej konferencji.

Jak myślicie, Huawei P20 Lite może dorównać bądź wygrać z poprzednikami?

Źródło:

gizmochina.com