Na MWC 2018 Huawei zaprezentuje, że 5 minut wystarczy dla niezłego doładowania baterii


huawei fast charge

W listopadzie 2015 roku, Huawei zaprezentował technologię, która pozwalała naładować akumulator litowo-jonowy do 50% w zaledwie 5 minut. Pokazano wtedy, że wyjęta z telefonu bateria podłączona do odpowiedniej ładowarki pozwoliła naładować akumulator w błyskawicznym tempie! Wczoraj chiński gigant udostępnił na YouTube wideo, na którym reklamuje technologię, która pozwala ładować telefon 10 razy szybciej!

Quick Charge dla wiecznie zabieganych

Według najnowszych doniesień, Huawei ma zaprezentować technologię szybkiego ładowania podczas MWC 2018. Mam nadzieję, że ładowarka została zmniejszona do nieco bardziej kompaktowych rozmiarów…

Zapraszam do obejrzenia wideo promocyjnego:

Według giganta z Shenzhen, technologia ta nie ma jakiegokolwiek wpływu na żywotność ogniw. Niestety, nie będzie ona działać z aktualnie dostępnymi ogniwami.

Jak to działa? 

Jak zapewnia Huawei, struktury baterii pozostają takie same, zmiany zachodzą tylko podczas ładowania. Struktura molekularna materiałów anodowych zmienia się w strukturę fizyczno-chemiczną. Ta zmiana pozwala na znaczne przyspieszenie ładowania ogniw oraz nie ma negatywnego wpływu na ich żywotność.

Co sądzicie o pomyśle Huawei? Czy ta technologia się sprawdzi? 

Jeśli widzisz błąd w tekście lub jakąś literówkę, daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz lub zdanie i przyciskając Ctrl+ Enter.

Źródło:

gizmochina.com

Poprzedni Huawei z zawyżonymi wynikami sprzedaży w Europie Środkowej. Sypią się kary!
Następny Prezes ZUK pokazuje plecki nowego telefonu z logo Lenovo!