Nowe gimbale DJI trafiają na rynek. Poznajcie DJI Osmo Mobile 2 oraz DJI Ronin S!


DJI Osmo Mobile 2 1

Firma DJI, chociaż w głównej mierze znana jest z swoich dronów konsumenckich, posiada także w ofercie stabilizatory zarówno do mniejszych urządzeń takich jak smartfony jak i do większych aparatów. Na targach CES 2018 chiński producent pokazał światu dwa nowe produkty – Osmo Mobile 2 oraz Ronin S. Przyjrzyjmy się im bliżej!

DJI Osmo Mobile 2

Gimbale stworzone z myślą o telefonach stały się w ostatnich miesiącach wyjątkowo popularne. Wszystko przez to, że z miesiąca na miesiąc sprzęt ten staje się coraz tańszy, a co za tym idzie dostępniejszy dla przeciętnego użytkownika. Pierwsza generacja DJI Osmo Mobile stała po drugiej stronie – była jednym z droższych gadżetów tego typu. Chiński producent, tworząc drugą generację, postanowił wysłuchać głosów fanów marki i stworzyć coś co będzie kompromisem pomiędzy ceną i oferowaną jakością.

DJI Osmo Mobile 2 2

DJI Osmo Mobile 2 ma kosztować zaledwie 129$ (na terenie USA). Sprzedaż ma rozpocząć się 23 stycznia za pośrednictwem strony apple.com. Następnie na początku lutego urządzenie trafi pojawi się na stronie store.dji.com oraz u dystrybutorów. Gimbal ma zapewnić 15 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście nie mogło zabraknąć przycisków służących do kontroli ustawień nagrywania czy gałki pozwalającej nam sterować urządzeniem. Osmo Mobile 2 jest jednocześnie lżejsze niż pierwsza wersja. Na minus możemy zaliczyć zrezygnowanie z metalowej rączki na rzecz tworzywa. Miejmy jednak nadzieję, że DJI stanęło na wysokości zadania i jakość wykonania będzie stała na najwyższym poziomie.

DJI Osmo Mobile 2 3

DJI Ronin S

Ronin S jest trzyosiowym gimbalem stworzonym zarówno dla lustrzanek jak i bezlusterkowców. Firma DJI przygotowała dwa zupełnie różne mocowania, które należy dobrać do wielkości aparatu. Czym ma wyróżniać się Ronin S? Przede wszystkim stosunkowo niewielkim, jak na tą klasę sprzętu, rozmiarem. Jednocześnie trzyosiowa stabilizacja ma współgrać z tymi, które wbudowane są w obiektywy czy same aparaty.

DJI Ronin S 3

Chiński producent przedstawia swój nowy produkt jako wyjątkowo łatwy do kalibracji, co w przypadku gimbali tego typu najczęściej nie należy do najprzyjemniejszych czynności. DJI Ronin S pozostaje jednak, w pewnych aspektach, tajemnicą. Pewne jest, że urządzenie trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2018 roku. Niestety na dzień dzisiejszy nie wiemy nic na temat jego przewidywanej ceny, ale bez wątpienia będzie znacznie tańszy niż jego większy brat czyli DJI Ronin.

 

Czekaliście na nowe gimbale od DJI? Zapraszamy do komentowania!

Źródło:

9to5mac.com