CES 2018 – TCL prezentuje nowe telewizory 4K Roku


TCL

Chyba każdy, zainteresowany technologią, obserwuje targi CES. Wydarzenie trwa, a kolejnymi nowinkami prosto z targów są telewizory TCL – 4K Roku. Firma wydała w 2017 roku serię P, która prezentowała świetny stosunek ceny do jakości. Wielu klientów uważało, że do kwoty 1000 $ nie dostanie się lepszego sprzętu. Doskonałą jakość obrazu zapewniała technologia FALD (full-array local dimming), Dolby Vision jak i HDR10. Za ich wadę można było uznać jedynie rozmiar – urządzenie występowało tylko w wersji 55 cali. Dodatkowym, drobnym minusem, może być wykonanie, do którego wykorzystano materiały sztuczne i nie prezentowały się one najlepiej.

Wyciągnięcie wniosków przez TCL

Jak się okazuje, firma jest czuła na opinie klientów. W tym roku zdecydowano się zmienić nazwę serii jak i zaprezentować dwa, nowe telewizory. Zamiast serii P będziemy mieć serię TCL 6, którą zaprezentowano na trwających targach CES. Nowa seria będzie dawała możliwość wyboru rozmiaru ekranu – 55 bądź 65 cali. Pierwsza zapewni nam 120 stref podświetlenia, natomiast druga 96. Pozwala to uzyskać znacznie większy kontrast, dzięki zmniejszeniu jasności w danej strefie, w której obraz ma być ciemny. Nie zapomniano o mankamentach wykonania. Postanowiono, że nowe telewizory będą wykonane z metalu o matowym wykończeniu.

Producent twierdzi, że seria 6 może mieć większą jasność w porównaniu do serii P oraz małe opóźnienia wejścia, dzięki czemu będzie się nadawać do gier. Kolory wypełniają paletę DCP-P3, a za ich właściwą reprodukcję odpowiada silnik IPQ, który dostarczy nam doskonałą precyzję w oddaniu barw.

Poza serią 6, zaprezentowano także serię 5, czyli tańszą alternatywę. Wyposażono ją w HDR10 i Dolby Vision. Ich rozmiary będą mieścić się w przedziale między 43 a 65 cali.

Telewizory wyposażone zostaną także w system Roku OS który pozwoli na dostęp do usług streamingowych jak i poleceń głosowych. Do kupienia dostępne będą już wiosną.

Jak podobają się wam telewizory TCL? Dają radę?

Źródło:

gizmochina.com