Nowości od Motoroli prosto z CES 2018! Dostaniemy dwa nowe Moto Mods oraz konkurs


Moto

Targi CES 2018 trwają. Teraz swoimi nowościami ze światem podzieliła się Motorola (Lenovo). Producent zapowiedział dwa nowe moduły Moto Mods do swoich telefonów, które powstały dzięki organizowanemu w ubiegłym roku konkursowi!

Nowe Moto Mods zapowiedziane

Pierwszym z nowych modułów jest Lenovo Vital Moto Mod, które zostało opracowane przez Vital, przy współpracy z Lenovo Health. Pozwoli on, po połączeniu ze smartfonem, na dokładny pomiar pięciu najważniejszych parametrów życiowym. Dzięki niemu będzie możliwość zmierzenia tętna, częstości oddechów, saturacji krwi, temperatury ciała, a także – co jest nowością – skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwii z palca.

Drugim jest rozsuwana klawiatura Livermorium Moto Mod, nad którą pracowała firma Livermorium wspólnie z Motorolą. Klawiatura ta jest zdobywcą głównej nagrody Transform the Smartphone Challenge, który odbywał się w zeszłym roku na platformie Indiegogo. Jest to rozsuwana klawiatura, która umożliwia przechylenie ekranu o 60 stopni, by pisać długie teksty znacznie wygodniej, niż korzystając z ekranu dotykowego. Przypomina ona czasy, gdy telefony posiadały klawiatury fizyczne.

lenovo motorola moto mods klawiatura

Transform the Smartphone Challenge

Ubiegły rok to pierwsza edycja konkursu, który przeprowadzony został przy współpracy z platformą Indiegogo. Celem akcji było wsparcie niezależnych osób w realizacji własnych pomysłów na moduły Moto Mods. Z pośród wielu zgłoszeń wybrano grupę developerów, z którymi producent nawiązał ścisłą współpracę nad prototypami.

Firma zapowiedziała już, że w tym roku konkurs pojawi się ponownie, by twórcy z całego świata mogli wprowadzać swoje pomysły do rzeczywistości. Nabór pomysłów już się rozpoczął, więc jeśli chcielibyście wziąć udział, to taką możliwość macie do 6 lutego. Wystarczy zgłosić się przez platformę Indiegogo, gdzie twórcy mają przesyłać swoje pomysły, by otrzymać smartfon Motoroli z zestawem Moto Mods Development Kit (MDK). Wybranych będzie wspierać także sama platforma, by przeprowadzić kampanię crowdfundingową, która pozwoli sfinansować realizację pomysłu.

Zwycięzcy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich projektów w siedzibie firmy w Chicago, gdzie czeka ich spotkanie z zespołem rozwijającym Moto Mods. Będzie miało to na celu znalezienie najlepszego sposobu na wcielenie ich w życie.

moto mods

moto Market Apps ułatwi kupowanie modułów

Wprowadzenie nowej aplikacji moto Market Apps ma ułatwić posiadaczom kompatybilnych telefonów zakup nowych modułów. Zbiera ona wszystkie dostępne Moto Mods w jednym miejscu, by ułatwić zakup, a następnie umożliwić korzystanie z lokalnej pomocy technicznej.

Aplikacja pojawi się w sklepie Google Play już niedługo. Dostępna będzie jednak wyłącznie w krajach, w których dostępny jest model moto z obsługujący moduły. Nie wiadomo jednak nadal, jakie będą ceny nowych modułów, ani kiedy pojawią się do kupienia – takie informacje mają pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Co myślicie o nowych modułach Moto Mods? Mamy tu użytkowników tego sprzętu?

Źródło:

Motorola