Nowa kamera Yi Horizon VR180 zaprezentowana na CES


Targi CES są kopalnią nowych technologii. Co roku różni producenci prezentują nam coraz to lepsze oraz nowocześniejsze urządzenia. Nie zabrakło też propozycji w segmencie foto/wideo. Mowa o nowej kamerze Yi Horizon VR180, stworzonej przez Yi Technologies. Skupimy się na niej, ponieważ nie jest to kolejna, standardowa kamera… Służy ona przede wszystkim do nagrywania filmów i robienia zdjęć w formacie VR180, który został opracowany przez Google.

Jest ciekawie

Yi Horizson VR180 to stereoskopowa kamera 3D, która została stworzona we współpracy z ekipą Google VR. Większość tego typu kamer nagrywa wideo VR w 360 stopniach. Ten rejestrator wideo nagrywa zdjęcia i filmy 180 stopniowe, dzięki czemu nie dość, że filmy będą lepsze, to oglądanie ich w 2D nie będzie zbyt problematyczne ze względu na utratę wielu szczegółów.

Warto zapamiętać, że urządzenie jest zintegrowane z YouTube oraz Zdjęciami Google, dzięki czemu wszystko możemy przeglądać przy użyciu Google Cardboard, Daydream czy innych certyfikowanych urządzeń VR.

Pozostaje jeszcze kwestia specyfikacji urządzenia. Kamera Yi Horizon VR180 będzie mogła nagrywać wideo w 5.7k 30fps. Dodatkowo, materiał może strumieniowany. Nowy produkt Chińczyków posiada też 2.2-calowy ekran o rozdzielczości 640 x 360 px. Jest oczywiście dotykowy, dzięki czemu w prosty sposób można zarządzać całym oprogramowaniem urządzenia oraz łatwo ustawiać parametry filmów czy też zdjęć. Wbudowany jest tez mikrofon z funkcją redukcji szumów oraz port USB typu C, który służy do transferu danych oraz ładowania akumulatora. Podejrzewam, że to wejście może również umożliwiać podpięcie zewnętrznego mikrofonu tak jak w Yi4K+.

Moim zdaniem jest to jedna z większych ciekawostek z jakimi mieliśmy do czynienia na tegorocznych targach CES. Prosty, a zarazem interesujący design z pewnością przyciągnie do siebie rzeszę klientów chętnych na tę kamerę. Niestety, nie wiadomo jeszcze jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za to urządzenie…

Co sądzicie o nowej kamerze Yi? A może ktoś z Was skusi się na jej zakup? 

Źródło:

gizchina.it