Acer Nitro 5 z procesorem i kartą graficzną AMD zaprezentowany!


Acer Nitro 5 2

Firma Acer rozpieszcza swoich fanów licznymi premierami podczas targów CES 2018. Pierwszymi z opisywanych nowości były Swift 7 oraz Spin 3, o których możecie przeczytać tutaj. Tamte urządzenia były przeznaczone dla tych, którzy oczekują przede wszystkim mobilności. Teraz przyszedł czas dla graczy!

Acer Nitro 5

Sprzęt dla graczy rządzi się swoimi prawami. Tutaj najważniejsza jest wydajność i osiągi. Firma Acer doskonale o tym wie i właśnie z tego powodu na rynek trafia ich najnowsze „dziecko”. Nitro 5 został wyposażony w mobilny procesor AMD Ryzen, który wspierany jest przez układ graficzny najnowszej generacji – AMD Radeon RX560. Urządzenie to trafi na rynek w wielu wariantach różniących się pojemnością rysku SSD (do 512 GB) oraz ilością pamięci RAM DDR4 (do 32 GB). Narzędzie NitroSense pozwala na monitorowanie osiągów procesora i karty graficznej oraz regulację prędkości wentylatora chłodzącego za pomocą funkcji Acer CoolBoost. Wszystko po to by utrzymać optymalną pracę nawet podczas wielogodzinnego grania.

Acer Nitro 5 1

Obudowa Acer Nitro 5 posiada górną pokrywę z laserowo wykonaną strukturą. Oczywiście nie mogło zabraknąć czerwonych elementów – matowego zawiasu i podświetlenia klawiatury. Ekran IPS posiada przekątną 15.6 cala i rozdzielczość FullHD. Nad nim umiejscowiono kamerę HD do prowadzenia wideorozmów wysokiej jakości. Laptop otrzymał głośniki wysokiej jakości korzystające z technologii Dolby Audio Premium oraz Acer TrueHarmony. Co z ceną? W Polsce Acer Nitro 5 w najsłabszej konfiguracji ma kosztować 4599 zł. Wraz z wzrostem pojemności dysku SSD czy ilości RAMu cena będzie rosnąć. Urządzenie trafi do sklepów w maju tego roku.

Acer Nitro 5 3

Stworzyliśmy Nitro 5 wiedząc, że gracze chcą mieć komputer z mocną specyfikacją, zapewniającą wydajność w przenośnej formie. Nowy Acer Nitro 5 został zaprojektowany w odpowiedzi na te potrzeby – komputer posiada również ciekawą obudowę, która dodatkowo zwiększa jego wyjątkowość. – Mówi Jerry Hou, Dyrektor Generalny Działu Notebooków Komercyjnych, IT Products Business, Acer INC

Co myślicie o nowym Acerze Nitro 5? Czekamy na komentarze!