Huawei VR2 ma zapewnić doznania kinowe w IMAXowym stylu!


Huawei VR2 1

Targów CES 2018 ciąg dalszy. Tym razem przyszedł czas na nowość firmy Huawei, która ostatnich dni nie może zaliczyć do zbyt udanych przez decyzję amerykańskiego operatora AT&T, który zerwał współpracę z chińskim gigantem. Czym tym razem chce zaskoczyć nas producent z Państwa Środka? Zestawem gogli wirtualnej rzeczywistości!

Huawei VR2

Huawei nie jest pierwszą firmą, która prezentuje własne gogle VR na odbywających się właśnie w Las Vegas targach CES 2018. Już wcześniej mogliście przeczytać na łamach naszego portalu o połączeniu sił Oculusa, Xiaomi i Qualcomma. Jeżeli jednak temat ten was ominął to zapraszamy tutaj. Skupmy się jednak na Huawei VR2, bo, według zapewnień producenta, jest na czym zawiesić oko. Gogle zostały tak naprawdę pokazane już wcześniej podczas premiery flagowca chińskiej firmy, Mate 10, ale wtedy przeszły bez większego echa.

Huawei VR2 3

Targi CES są idealnym miejscem by spróbować wprowadzić nowy produkt na rynek globalny. Huawei VR2 zostały wyposażone w dwa ekrany (po jednym na każde oko) o rozdzielczości 1600 x 1440 każdy co w sumie daje nam wyświetlany obraz w rozdzielczości 3K. Wyświetlacze mogą się pochwalić częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz. To ma sprawić, że nasz wzrok nie będzie się męczył tak szybko jak przy tradycyjnych goglach wirtualnej rzeczywistości.

Huawei VR2 2

To jednak jeszcze nie wszystko. CEO chińskiej firmy, Yu Chengdong, poinformował fanów marki o wsparciu dla technologii IMAX. Co to oznacza? To właśnie dzięki temu Huawei VR2 mają zdeklasować konkurencję. Gogle mogą wyświetlić obraz, który zmieściłby się na 22 metrowym ekranie. Dodajmy do tego dźwięk 3D najwyższej jakości i ogrom aplikacji VR chińskiej firmy (mający zapewnić ponad 20000 godzin rozrywki) i otrzymamy produkt praktycznie kompletny. Plotki mówią, że to właśnie Huawei ma wyłączność na licencję IMAX VR/AR. Jeżeli informacje te się potwierdzą, to Huawei VR2 mogą być najlepszymi goglami wirtualnej rzeczywistości dostępnymi na rynku. Urządzenie ma trafić do sprzedaży 25 stycznia na terenie Chin, a następnie stopniowo pojawiać się w innych krajach.

Co myślicie o nowych goglach VR firmy Huawei? Czekamy na komentarze!

Źródło:

gizmochina.com