Chiński startup Byton stworzył auto elektryczne, które będzie mogło konkurować z Teslą!


elektryczny samochód byton

Na targach CES pojawił się chiński startup Byton, który przygotował koncepcyjne auto elektryczne. Patrząc na jego wygląd i możliwości, producent ewidentnie planuje konkurować z pojazdami Tesli, oferując wysoką jakość i niższą cenę. Zobaczcie jak prezentuje się Byton Crossover Concept!

Elektryczny samochód Byton

Koncepcyjny samochód przedstawia wizję przedsiębiorstwa na temat przyszłości branży motoryzacyjnej. I przyszłość ta może być bliżej, niż nam się wydaje, gdyż Byton obiecuje, że „intuicyjne i inteligentne” pojazdy trafią na rynek już w przyszłym roku. Ich cena zaczynać ma się od 45 000$ (około 160 000 zł), więc jest ona zbliżona, do ceny Tesli 3, która miała być „pojazdem dla mas”.

elektryczny samochód byton

Byton Crossover Concept jest w pełni elektryczny, a jego wnętrze prezentuje prawdziwy segment premium. Przednia deska rozdzielcza to ogromny, panoramiczny wyświetlacz, a na kierownicy znalazł się niewielki tablet, na którym znajdują się najważniejsze informacje o naszym pojeździe. Dziwne miejsce, szczególnie, że nie wiem, gdzie inżynierowie firmy postanowili umieścić przednią poduszkę powietrzną.

elektryczny samochód byton

Dotykowy panel ma być intuicyjny i wygodny dla kierowcy. Wspierać ma on także komendy głosowe, którymi zarządza asysten Amazon Alexa. Dodatkowo producent wyposażył samochód w rozpoznawanie twarzy, co ma wspomóc w personalizowaniu odczuć z jazdy (zapisane ustawienia, itp). W takim pojeździe nie zabrakło także łączności 5G, dzięki płaskim antenom na dachu, dzięki czemu użytkownicy pojazdu (jak i sam samochód) mają mieć najwyższej jakości połączenie z siecią.

Byton Crossover Concept ma także być zabezpieczony przed zhakowaniem przez osoby zewnętrzne. Producent zapowiada także, że w przyszłości pojawi się opcja autopilota, która będzie dodatkiem do licznych systemów bezpieczeństwa, które znajdują się już w pojeździe (monitory pasa ruchu, powiadomienie o niskim stanie baterii, niskim ciśnieniu w oponach, itp.).

Fajnie jest patrzeć na kolejne firmy, które próbują wpłynąć na rynek motoryzacyjny. Obawiam się tylko, że podobnie jak Tesla, nie będą one w stanie trafić do „szarego Kowalskiego”. Na drodze stanąć im mogą takie problemy, jak niewystarczające moce produkcyjne, wysokie koszty, niska rozpoznawalność, itp. Trzymam jednak mocno kciuki, za wprowadzanie jak największej ilości innowacji do tego segmentu rynku.

Co myślicie o nowym aucie chińskiego startupu? Czy Byton Crossover Concept ma szanse konkurować z Teslą?
Dajcie znać co myślicie na temat aut elektrycznych!