Dane statystyczne od Counterpoint za trzeci kwartał 2017 roku – Xiaomi najszybciej rozwijającą się marką.


Counterpoint

Firma Counterpoint co jakiś czas udostępnia dane statystyczne, które dotyczą wyników sprzedaży producentów telefonów. Niedawno uraczyli nas kolejnym raportem, a okazał się bardzo pozytywny dla Xiaomi! Okazuje się, że to ten chiński producent osiągnął największy przyrost udziałów na globalnym rynku, względem poprzedniego roku!

Xiaomi idzie po więcej

Z danych od Counterpoint możemy wyczytać, że Samsung, w trzecim kwartale 2017 roku, niezaprzeczalnie dalej zajmuje fotel lidera, kontrolując aż 21% udziału globalnego rynku. Na drugim miejscu z wynikiem 12% znajdziemy Apple, zaś podium zamyka Huawei z udziałami na poziomie 10%. O ile Samsung może spać spokojnie, bo jego pozycji szybko nikt nie zagrozi, o tyle walka między pozostałymi producentami jest zacięta! OPPO osiągnęło wynik 8%, a Xiaomi i VIVO mogą pochwalić się swoimi 7%. Kolorowy wykres słupkowy zamyka Lenovo z wynikiem 4%. Firma Counterpoint zauważyła, że to Xiaomi było najszybciej rozwijającym się marką – mowa tu o wzroście udziałów na globalnym rynku aż o 84% względem poprzedniego roku! Ciekawe, jaki okaże się 2018 dla chińskiego producenta.

Xiaomi statystyki

Jeśli spojrzymy na regionalne wyniki sprzedaży, to tutaj dzieje się więcej. Ameryka Północna przyniosła zwycięstwo Apple, któremu może nie udało się prześcignąć Samsunga w globalnym zestawieniu, ale chociaż w tym jednym obszarze to gigant z Cupertino okazał się większy. Na 3 miejscu znalazło się LG, a jeszcze niżej ZTE I Lenovo. Sytuacja w wynikach z Europy, a przynajmniej co do samego podium, chyba nikogo nie dziwi. Oczywiście liderem okazał się Samsung, a za nim Apple oraz Huawei. Dwa ostatnie miejsca z TOP 5, jednak odwrotnie niż w przypadku Ameryki Północnej, zajmują Lenovo i ZTE.

Xiaomi

W Azji rozgrywa się najintensywniejsza walka. Tutaj już wyniki producentów są do siebie bardzo zbliżone! Trzeci kwartał 2017 roku wygrywa jednak na tym terenie OPPO, jednak jest ono bacznie obserwowane przez VIVO, Xiaomi, Samsunga oraz Huawei. Sytuacja i wyniki mogą się zmienić w każdej chwili i fotel lidera nie jest taki pewny.

Xiaomi

Jakiemu producentowi kibicujecie? Jak myślicie, czy w 2018 roku zajdą jakieś większe zmiany w kwestii wyników? Podzielcie się waszymi przewidywaniami!