Meizu prawdopodobnie zakończy serię MX


Czy Meizu porzuci serię MX?

Meizu MX6 został zaprezentowany w lipcu 2016 roku i odniósł całkiem spory sukces. Dlatego można było myśleć, że firma z Chin stworzy następcę tego telefonu. Jednak Meizu usunęło ze swojej strony zakładkę ze smartfonami z serii MX. Czy to może oznaczać, że nie zobaczymy już MX7? Może być to spowodowane nadchodzącymi smartfonami na 15-lecie firmy, które powinniśmy ujrzeć pod koniec pierwszego kwartału.

W sprzedaży nadal dostępny jest model MX6, ale jedynie w kolorze Champagne Gold, za cenę około $200. Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, to nie zobaczymy następcy, a smartfon zniknie ze sprzedaży, gdy skończą się egzemplarze w magazynach. Informacje może potwierdzić również to, że od premiery ostatniego urządzenia z serii MX minęło aż 18 miesięcy, a zwykle nie czekaliśmy na kolejne aż tak długo. To może oznaczać, że prawdopodobnie już nie zobaczymy kontynuacji tej serii.

Co dalej z serią MX?

Sama firma z Chin nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej sprawie, dlatego te informacje nie są na 100% pewne. Zapewne dowiemy się co dalej, z serią MX, przy okazji prezentacji nowego flagowca Meizu 15, na cześć 15-lecia firmy. Dla niektórych może to być zaskakujące, że Meizu może porzucić smartfony z tej serii, była to dobra linia telefonów, która towarzyszyła producentowi od początków jego pracy nad telefonami. Warto wspomnieć, że bardzo dobrze przyjął się model MX4 pro, który cechował się świetną jakością audio i wydajnością, jak na tamte czasy.

Jeżeli chodzi o 15-lecie Meizu, firma zaprezentuje flagowe modele Meizu 15. Mniejszy będzie najprawdopodobniej posiadał procesor Snapdragon 660 i ekran z małymi ramkami pokrywający dużą część przodu. Natomiast większy model, z dopiskiem Plus w nazwie, możliwe, że będzie mógł się pochwalić Snapdragonem 835, czyli procesorem z najwyższej półki wśród smartfonów. Oba telefony mają podobno zadebiutować już pod koniec marca.

Co myślicie o takiej decyzji Meizu? Mieliście jakieś telefony Meizu?

Sprawdź naszą recenzje Meizu MX6!

Źródło:

gizchina.com