Sprzęt do VR od Huawei może zostać niedługo zaprezentowany!


Huawei VR

W styczniu tego roku Google potwierdziło, że Huawei pracuje nad własnymi goglami VR o możliwościach i wyglądzie podobnym do Daydream. Od tego czasu nie pojawiały się jednak jakiekolwiek plotki czy informacje dotyczące tego zestawu. Sytuacja uległa zmianie gdy gogle chińskiego producenta otrzymały certyfikację FCC (Federal Communications Commision) na terenie USA, a co za tym idzie ich premiera może być bliżej niż mogliśmy się tego spodziewać!

VR od Huawei

Okulary Daydream VR firmy Google nie odniosły spektakularnego sukcesu. Na początku problemem była kompatybilność – urządzenie współpracowało jedynie z smartfonami Google Pixel. Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się nowe telefony, które zostały przygotowane pod pracę z goglami Daydream. W portfolio Huawei były to modele Mate 9, Mate 9 Porsche Design oraz niedawno zaprezentowane Mate 10 oraz Mate 10 Pro. Teraz chiński gigant chce podbić świat wirtualnej rzeczywistości własnym sprzętem, który ma osiągnąć to co nie wyszło Google.

Niestety nie wiemy jak będą wyglądać same okulary, ale dzięki certyfikacji FCC posiadamy dokładny rysunek, a nawet zdjęcia kontrolera, który znajdzie się w zestawie. To właśnie dzięki niemu będziemy mogli sterować wszystkimi dostępnymi funkcjami. Z przodu znajdziemy dotykowy panel, a także trzy przyciski odpowiedzialne za zmianę głośności i powrót do poprzednich okien czy do ekranu głównego.

Zestaw wirtualnej rzeczywistości chińskiego producenta będzie wymagał użycia własnego smartfona. Wszystko wskazuje na to, że Huawei postawi na uniwersalność i umożliwi przyszłym użytkownikom korzystanie nie tylko z własnych urządzeń. Lista kompatybilnych telefonów powinna pojawić się podczas premiery gogli VR, która ma odbyć się podczas targów CES 2018 w styczniu lub MWC 2018 w lutym.

Korzystacie z gogli VR? Co myślicie o tych, które ma zaprezentować Huawei? Czekamy na komentarze!

 

Źródło:

gizmochina.com