Smartfony Huawei z obsługą sieci 5G pojawią się w 2019 roku


CEO Huawei o standardzie 5G.

W Chinach, a dokładniej w Wuzhen, odbywa się World Internet Conference. Podczas tej konferencji nie tylko zabrał głos CEO Xiaomi, Lei Jun, ale także CEO Huawei – Yu Chengdong. Jego przemowa dotyczyła nowego standardu sieci 5G w najnowszych modelach producenta.

Yu Chengdong powiedział, że smartfony Huawei obsługujące sieci 5G pojawią się w drugiej połowie 2019 roku. Do tego czasu nowy standard powinien być udoskonalony na tyle, by producenci telefonów oraz sieci komórkowe mogły korzystać z niego bez najmniejszych problemów. Pojawiły się już pierwsze prototypy telefonów, które go obsługują, np. ZTE Gigabit Phone. Jednak zanim takie urządzenia zostaną dopracowane minie jeszcze trochę czasu. Qualcomm, ZTE i China Mobile ogłosiły niedawno wieść o udanym teście pierwszego na świecie systemu radiowego bazującego na sieci 5G.

CEO Huawei ujawnił również, że ostatnie 20 lat to okres bardzo szybkiego rozwoju smartfonów i komunikacji. Podkreślił także, że smartfony odgrywają ważną rolę w życiu wielu ludzi. Sztuczna inteligencja ma także spory udział w technologicznym wzroście. Chiński gigant zaprezentował przecież niedawno model Mate 10 z procesorem Kirin 970 wyposażonym w czip obsługujący sztuczną inteligencję. Oczekuje się, że firma wypuści już w 2018 roku na rynek swoje produkty z obsługą sieci 5G, lecz na pewne informacje musimy jeszcze czekać.

Co myślicie o obsłudze 5G przez telefony Huawei? Czekacie na wprowadzenie tej technologii?

Źródło:

gizmochina.com