Elephone S9 z Qualcomm Snapdragonem 660 i podwójnym aparatem nadchodzi wielkimi krokami!


Elephone S9 2

Do tej pory firma Elephone przyzwyczaiła nas do tego, że w swoich smartfonach używała tylko i wyłączenie jednostek MediaTeka. Przyszłoroczny flagowiec ma jednak być przełomem w tej kwestii. Model oznaczony jako S9 zostanie pierwszym urządzeniem chińskiego producenta wyposażonym w procesor Qualcomma. I to właśnie to ma napędzić sprzedaż nowości od Elephone!

Milowy krok w przód?

Sercem Elephone S9 ma być Qualcomm Snapdragon 660. I chociaż chiński producent nazywa swoje urządzenia z linii „S” flagowcami to tak naprawdę do topowych smartfonów im bardzo daleko. Niemniej jednak SD 660 powinien zapewnić wystarczającą wydajność dla większości użytkowników. Na froncie mamy znaleźć ekran AMOLED o nieznanej przekątnej i rozdzielczości. Najprawdopodobniej wyświetlacz będzie mieć proporcję 18:9 (2:1), ale producent nie potwierdził tych plotek.

Elephone S9

Po raz kolejny Elephone skupia się na jakości zdjęć. Tym razem na pleckach znajdziemy nie jedno, a dwa oczka – z czego jedno jest monochromatyczne. Główne ma mieć 13 MPx. Producent chwali się współpracą z firmą Arcsoft, która jest odpowiedzialna za tworzenie algorytmów do aparatów dla takich gigantów jak Samsung, Xiaomi czy Huawei. Wynikiem tej współpracy ma być idealny efekt bokeh mogący nawiązać walkę nawet z topowymi lustrzankami. Jeżeli słowa firmy Elephone okażą się prawdę to S9 może stać się prawdziwym hitem sprzedaży, ale musimy pamiętać o tym, że informacje podawane przed premierą przez tego producenta nie zawsze odnajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Elephone S9 3
Zdjęcie wykonane przy pomocy Elephone S9

Na dolnej krawędzi ma zostać umiejscowione złącze UBS typu C. Co więcej pojawiają się plotki mówiące o tym, że S9 ma wspierać bezprzewodowe ładowanie. Rozwiązanie to nie byłoby czymś całkowicie nowym dla Elephone. W 2016 roku do sprzedaży trafił model P9000, który został wyposażony w ładowanie indukcyjne. Firma z Państwa Środka nie zapomniała także o użytkownikach chcących płacić telefonem i wykorzystała moduł NFC. Największą zagadką pozostaje data premiery Elephone S9. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Co myślicie o Elephone S9? Czy wykorzystanie procesora Qualcomma może znacząco płynąć na sprzedaż urządzenia? Czekamy na komentarze!