Rozpoczęły się zapisy na beta testy Androida 8.0 dla Xiaomi Mi6!


xiaomi mi6 android oreo

Minęło sporo czasu od ogłoszenia Androida 8.0 Oreo, ale lista producentów, którzy pracują nad najnowszym Androidem wciąż rośnie (choć system wciąż zainstalowany jest na znikomej ilości urządzeń). Xiaomi jednak nie pokazuje zbyt dużego zainteresowania najnowszym systemem. Chiński gigant woli koncentrować się nad aktualizowaniem do MIUI9 wszystkich kwalifikujących się do tego modeli telefonów. Teraz jednak wykonał pierwszy krok w kierunku Oreo i cieszyć powinni się użytkownicy tegorocznego flagowca – Xiaomi Mi6.

Zamknięta beta dla Xiaomi Mi6

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że Xiaomi szuka testerów do zamkniętej bety Androida Oreo z nakładką MIUI 9, ale nie było na to żadnego potwierdzenia. Wczoraj jednak plotka ta została potwierdzona przez oficjalne ogłoszenie. Uruchomiono zapisy do zamkniętej bety, lecz dotyczy to tylko Xiaomi Mi6. Firma zarządzana przez Lei Jun’a wskazała też wymagania, które trzeba spełnić, jeśli chce się wziąć udział w programie i otrzymać betę systemu. Głównym wymogiem jest posiadanie modelu Mi 6.

Xiaomi Mi6

Jest to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ uruchomienie zamkniętej  bety wskazuje na to, że ósma wersja Androida będzie niedługo dostępna dla wielu modeli Xiaomi. W momencie zamknięcia pierwszego etapu – zamkniętej bety – rozpocznie się beta otwarta (Open Beta). Natomiast po jej zakończeniu rozpocznie się udostępnianie dla Mi 6 MIUI 9 Development ROM opartego na Androidzie Oreo. Czyli pojawi się wersja MIUI Polska na bazie Androida 8.0.

W oświadczeniu pojawiła się oczywiście informacja, że zespół odpowiedzialny za MiUI pracuje nad dostosowaniem najnowszego Androida dla innych modeli Xiaomi.

A jeśli chodzi o zmiany, to Android Oreo oferuje wiele nowych, ciekawych funkcji, takich jak tryb obrazu w obrazie czy inteligentne autouzupełnianie. Na chwilę obecną nie ma jednak żadnych informacji, kiedy kolejne smartfony Xiaomi otrzymają aktualizacje, lecz na pewno będzie to w przyszłości bliższej, niż dalszej. Niestety nie wiadomo też które modele dostaną MIUI oparte o najnowszego Androida.

Na jaką funkcję z Androida Oreo czekacie najbardziej?

Źródło:

gizmochina.com