Honor V10 zostanie zaprezentowany już 28 listopada? Wszystko na to wskazuje!


honor logo

Po premierze nowości firmy Huawei czyli Mate 10, Mate 10 Pro oraz Mate 10 Lite przyszedł czas na coś świeżego z logo submarki chińskiego giganta – Honora. Mowa o Honor V10, o którym informacje pojawiały się już wcześniej, ale dopiero teraz znamy więcej szczegółów na temat jego premiery. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie zostanie zaprezentowane światu jeszcze w tym miesiącu!

Premiera Honor V10 już 28 listopada?

Europejska premiera Honor V10 ma odbyć się 5 grudnia tego roku w Londynie. Prezentacja w Państwie Środka oczywiście powinna mieć miejsce wcześniej. Plotki mówią o dacie 28 listopada, ale ta nie została w żaden sposób potwierdzona przez producenta. Urządzenie otrzymało już wcześniej chińską certyfikację 3C, która umożliwia wprowadzenie smartfona na rynek, więc nie powinny nas dziwić plotki dotyczące tak nieodległej daty premiery. Czego możemy się spodziewać po specyfikacji Honora V10?

honor v10 2

Sercem urządzenia ma być nie dawno zaprezentowany flagowy procesor firmy Huawei – Kirin 970. Jednostka ta będzie wspierana przez 6 GB RAMu, a na pliki użytkownika ma zostać przeznaczone 64 GB pamięci wewnętrznej. Pojawiają się plotki o drugim wariancie urządzenia z 128 GB pamięci. Na froncie mamy znaleźć ekran o przekątnej 6 cali, proporcjach 18:9 i rozdzielczości FullHD+ czyli 2160 x 1080p. Za produkcję wyświetlacza ma być odpowiedzialna chińska firma BOE Technology.

honor v10 1

Na pleckach mamy odnaleźć dwa „oczka” – 16 MP i 20 MP. Aparaty nie będą sygnowane logiem Leica tak jak w przypadku flagowców Huawei. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych informacji dotyczących przedniej matrycy. Bateria ma mieć pojemność 4000 mAh i wspierać super szybkie ładowanie 22W. Co z cenami? W Chinach urządzenie ma kosztować około 3000 juanów czyli jakieś 1640 zł. Oczywiście w Europie będziemy musieli zapłacić za Honor V10 zdecydowanie więcej. Przewidywana cena ma wynieść 550, a nawet 600 euro. Bez wątpienia sprowadzenie telefonu bezpośrednio z Azji będzie tańsze, ale jak doskonale wiemy nie jest to rozwiązanie, które zadowala każdego. Ile z plotek okaże się faktem? Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Co myślicie o specyfikacji Honor V10? Czekacie na jego prezentację? Czekamy na komentarze!