Qualcomm odrzuca 130 miliardów dolarów od Broadcomu!


qualcomm

Kilka dni temu świat obiegła informacja mówiąca o planowanym zakupie firmy Qualcomm przez Broadcom – możecie o tym przeczytać tutaj. Wtedy też pojawiły się informacje o astronomicznej kwocie, która miała sfinalizować transakcję. Producent najmocniejszych procesorów mobilnych nie zamierza jednak oddać swojej firmy w ręce kogoś innego, nawet jeśli proponuje mu się 130 miliardów dolarów!

Qualcomm, póki co, pozostaje Qualcommem

Firma Broadcom proponowała 60$ w gotówce i 10$ w akcjach, za każdą akcję Qualcomma. I trzeba przyznać, że była to doskonała oferta, patrząc na ceny akcji w przeddzień propozycji. Gigant na rynku procesorów mobilnych zarobiłby na tej transakcji około 28%. To jednak firmie Qualcommowi nie wystarcza. Odrzucenie oferty Broadcom nie oznacza zerwania negocjacji. Rada dyrektorów firmy odpowiedzialnej za jednostki Snapdragon jest w stanie sprzedać swoją spółkę, ale oczekuje znaczenie wyższej ceny. Czy Broadcom może sobie na to pozwolić?

Broadcom Qualcomm

Broadcom Qualcomm 1
Jednak wykupienie jednej firmy przez drugą nie jest tak proste jak mogłoby się to wydawać. Nawet jeśli dyrektorzy Qualcomma w końcu zaakceptują propozycję Broadcom, to nadal będziemy musieli czekać na decyzję akcjonariuszy obu firm oraz agencji regulacyjnych, które musiałyby zatwierdzić umowę pomiędzy dwoma spółkami. Teraz nie zostało nam nic innego, jak obserwować dalszy rozwój wydarzeń…
Myślicie, że transakcja pomiędzy Qualcomm i Broadcom dojdzie do skutku?
Czekamy na komentarze!