Vivo wejdzie do Europy już w 2018 roku!


Vivo

Dla niektórych Vivo może być czymś obcym, a wręcz egzotycznym. Jednak to wcale nie jest taki mały gracz – wraz z OPPO I OnePlus należy do giganta jakim jest BBK Electronics. Co więcej, Vivo to jedna z najlepiej sprzedających się marek w Chinach i Indiach! Tylko właśnie – brak ich w Europie. To jednak ma się zmienić już w nadchodzącym wielkimi krokami 2018 roku, a pomóc ma w tym porozumienie podpisane ze znanym producentem procesorów…

Europo, bądź gotowa na podbój przez Vivo!

Vivo (a wcześniej Xiaomi i OPPO) nie tak dawno podpisało kontrakt na 4 miliardy dolarów z amerykańskim królem procesorów – oczywiście mowa o firmie Qualcomm. Umowa między amerykanami a chińskimi gigantami zakłada, że będą oni używać chipsetów Qualcomm Snapdragon przez kolejne 3 lata (jednak bez definitywnego zakazu korzystania z alternatywnych procesorów). To porozumienie przede wszystkim pozwoli Vivo na wykorzystywanie nowych patentów, co z pewnością umocni markę pod względem technologicznym.

Vivo

Qualcomm i Vivo chcą również współpracować razem nad wprowadzeniem transmisji 5G do nadchodzących telefonów, zintegrowanego skanera linii papilarnego z wyświetlaczem, oraz mają zamiar udoskonalić technologię rozpoznawania twarzy 3D! W skrócie – będzie się działo. Rok 2017 możemy zaliczyć do bardzo udanych i rewolucyjnych w kwestii smartfonów i wykorzystywanych technologii i rozwiązań, a tu się zapowiada, że nadchodzący 2018 wcale nie będzie gorszy! Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać.

Vivo

Ten chiński producent ma niewątpliwie w sobie potencjał, a wsparcie przez amerykańską firmę z pewnością pomoże podbić Europę. Czy będzie to zagrożenie dla Xiaomi pod względem oficjalnych cen u nas w Polsce? Niewykluczone, więc pozostaje nam czekać i uważnie obserwować sytuację.

Jak myślicie, Xiaomi ma się czego bać? Czy gdy Vivo wejdzie do Europy, to uda im się wygryźć chińskiego konkurenta?

Źródło:

gizchina.it