Maze Alpha X nadchodzi! Producent prezentuje film zapowiadający urządzenie


Maze Alpha X 2

Firma Maze tak naprawdę dopiero raczkuje po rynku smartonów. Ich pierwsze urządzenie, model oznaczony jako Alpha, został całkiem nieźle przyjęty przez szersze grono odbiorców. Nic więc dziwnego, że producent z Państwa Środka chce iść za ciosem i już pracuje nad następcą swojego debiutanckiego smartfona. Jakie zmiany przyniesie Maze Alpha X?

Bezramkowiec.. jakich wiele?

Prace nad Maze Alpha X trwają w najlepsze. Producent przygotował już nawet oficjalne grafiki i film mający promować urządzenie, a co za tym idzie premiera powinna odbyć się już niedługo. Patrząc na zaprezentowane rendery nowość chińskiego producenta będzie „bezramkowcem”, który do złudzenia przypomina niedawno zaprezentowane smartfony tego typu innych producentów. Mam wrażenie, że mniejsze firmy zapomniały o tym, że można stworzyć coś nowego i świeżego, a zamiast tego brną na ślepo w trend bezramkowców. Czym ma nas zaskoczyć Maze Alpha X? Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji.

Maze Alpha X 1

Na froncie znajdziemy ekran o przekątnej 6 cali i rozdzielczości FullHD+ (2160 x 1080p), za którego produkcję odpowiedzialna jest firma LG. Maze Alpha X dołączy do grona smartfonów wyposażonych w wyświetlacze o proporcjach 18:9. Sam ekran ma zajmować 89,6% panelu przedniego i być pokryty szkłem Gorilla Glass piątej generacji. Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje dotyczące użytego procesora, ale moim zdaniem będzie to jedna z jednostek MediaTeka.

W środku znajdziemy 6 GB RAMu, a na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach ma znaleźć się 16 MP lub 13 MP matryca produkowana przez Sony. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 4000 mAh. Jak widać nadal w specyfikacji pozostają pewne luki, które producent postanowił ujawnić bliżej oficjalnej premiery lub podczas samej prezentacji urządzenia. Czy Maze Alpha X pomoże chińskiej firmie odnieść prawdziwy sukces? Czas pokaże!

Co myślicie o Maze Alpha X? Czekacie na premierę kolejnego „bezramkowca”?
Czekamy na komentarze!