Huawei będzie certyfikował akcesoria firm trzecich – „Made for Huawei”


Huawei

Na czym to polega? W skrócie jest to możliwości tworzenia akcesoriów do urządzeń mobilnych przez firmy trzecie – jeśli oczywiście przejdą proces certyfikacji przygotowany przez Huawei. Może to kogoś zdziwi, a może nie, ale to Apple zaczęło podobny program „Made For-” już w 2005 roku. Na początku nosił nazwę Made for iPod (w skrócie MFi), a dzięki temu, akcesoria oznaczane tym logo były certyfikowane przez Apple dla iPoda. Czas na Huawei!

Apple nie jest samotne w certyfikacji akcesoriów

Jak wiadomo, w tej branży nie można pozostać w tyle i jeśli coś generuje przychody, to warto z tego skorzystać. Tym tokiem myślenia poszło Google, które po premierze Pixela rozpoczęło swój własny proces „Made For”. Jak się teraz okazuje, inne firmy także biorą przykład z amerykanów. Również Huawei  zdecydowało się na ten krok i zamierzają certyfikować akcesoria produkowane przez innych producentów.

Huawei

Według źródeł, pierwszym takim pomysłem/projektemm, który skierowany ma być do smartfonów Huawei Mate 10, jest przejściówka z USB-C do HDMI. Na ten moment nie wiadomo, czy Huawei zdecyduje się na pobieranie jakiejś opłaty, jak to robi Apple. Wiadomo, że chcą oni konkurować z najlepszymi, a to także może mieć wpływ (w jakimś stopniu) na finanse, więc kto wie. Poza tym, że może to być źródło dochodu, to przede wszystkim oczekuje się solidnego i kompatybilnego sprzętu. Dzięki takiej certyfikacji, będziemy mieli pewność, że dane akcesorium nie sprawi nam problemów.

Jaki rynek obejmie ten program i gdzie zostaną skierowane te akcesoria jeszcze nie wiadomo. Cieszy rozwój firm i brak stagnacji, więc oczekiwać można, że oferta będzie dostępna dla szerszego grona. Pozostaje nam czekać na więcej oficjalnych informacji.

Podoba wam się pomysł Huawei? Mieliście tak, że baliście się używać jakichś akcesoriów z Waszym sprzętem?

Źródło:

gizmochina.com