OnePlus 5T nie będzie miał bezprzewodowego ładowania! CEO firmy tłumaczy co o tym myśli


oneplus 5t bezprzewodowe ładowanie

Premiera nowego flagowca firmy OnePlus zbliża się wielkimi krokami. Z dnia na dzień producent przekazuje szerszej publice kolejne informacje na temat nadchodzącego urządzenia. OnePlus 5T, który zostanie zaprezentowany już 16 listopada, nie będzie oferować bezprzewodowego ładowania. Do tej pory pojawiały się jedynie plotki na ten temat, ale opinia CEO firmy rozwiała wszelkie wątpliwości.

Dash Charge na pierwszym miejscu

Na oficjalnym forum firmy OnePlus CEO chińskiego producenta wyraził swoją opinie na temat technologii bezprzewodowego ładowania. Przyznał, że technologia ta z roku na rok jest coraz lepsza, a co więcej osoby odpowiedzialne za projektowanie urządzeń z charakterystyczną „jedynką” na pleckach niejednokrotnie myśleły o tym by wykorzystać bezprzewodowe ładownie w smartfonach OnePlus. Co sprawiło, że OP5T nie przyniesie przełomu w tej kwestii? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – Dash Charge.

OnePlus 5T

Dash Charge to autorska technologia szybkiego ładowania firmy OnePlus. Dzięki ładowarce oferującej 20W wystarczy podłączyć urządzenie do prądu na zaledwie 20 minut by móc korzystać z niego przez cały dzień. Dla porównania ładowarki bezprzewodowe oferują maksymalnie 15W i to tylko w sytuacji gdy smartfon został położony w odpowiedni sposób. Z tego właśnie powodu wprowadzenie technologii bezprzewodowego ładowania byłoby dla firmy OnePlus krokiem wstecz jeśli chodzi o czas, który musimy poświęcić na ponowne napełnienie baterii w naszych smartfonach.

oneplus 5t

To jednak nie jedyny argument CEO chińskiej firmy. Podczas korzystania z „tradycyjnej” ładowarki wyposażonej w kabel możemy bez żadnego problemu korzystać z telefonu. Jedynym ograniczeniem jest dla nas długość przewodu. Dzięki temu nie musimy przerywać przeglądania internetu czy grania w ulubione gry gdy smartfon sygnalizuje koniec baterii. Brak bezprzewodowego ładowania jest kolejną rzeczą, o której dowiadujemy się przed premierą OnePlus 5T. Czy producent czymkolwiek zaskoczy nas podczas oficjalnej prezentacji? A może wszystko już wiemy? Odpowiedź na te pytania pojawi się już 16 listopada podczas oficjalnej prezentacji urządzenia!

Czekaliście na bezprzewodowe ładowanie w OP5T? A może Waszym zdaniem jest to coś całkowicie zbędnego? Zgadzacie się ze słowami CEO chińskiej firmy? Czekamy na komentarze!