Telefon zagadka: to może być Xiaomi Redmi Note 5


xiaomi redmi note 5

Xiaomi jakiś czas temu wydało model o nazwie Redmi Note 5A, urządzenie absolutnie podstawowe. Jeśli jesteście nim zainteresowani, zapraszam was do recenzji Kingi. Wiadome jest więc, że „zwykła” 5-ka to tylko kwestia czasu. Seria Redmi w naszym kraju przeżywała swoje wzloty i upadki. Ale czy aby na pewno? Model Xiaomi Redmi Note 5 może być blisko. Trochę więc sobie pogadam teraz, a co mi szkodzi…

Tak więc niezaprzeczalnym kamieniem milowym był Xiaom Redmi Note 3 Pro. Pewnie wielu z Was, ma ten model do dzisiaj. Snapdragon 650, 3 GB RAM, aluminiowy korpus w rewelacyjnej cenie. Mam wrażenie, że to właśnie ten telefon przyczynił się do popularności w Polsce. Zawsze jednak przychodzi pora na następcę. Takim następcą był czwarty Note. Czy godnym? Są ludzie, którzy spierają się, że tak, a także osoby, które mówią stanowcze nie. Do której grupy należę ja? Do żadnej! Jestem gdzieś między tym wszystkim. Mogę powiedzieć jednak, że Xiaomi podejmuje kuriozalne decyzje.

Xiaomi Redmi Note 5 zauważony w sieci

Powyżej macie fotografię. Czy to Xiaomi Redmi Note 5? W moim odczuciu możliwe, lecz dość mało prawdopodobne. Wiem, że pewnie zostanę zjedzony, lecz na moje pierwsze, drugie i dziesiąte spojrzenie, telefon który tam jest to Xiaomi Mi5s Plus w jakimś czarnym etui. Piszę o tym tylko dlatego, że wcześniej krążyło sporo plotek, jakoby Redmi Note 5 miał otrzymać podwójny aparat. Jest więc prawdopodobne, że smartfon ukazany na zdjęciu, jest właśnie nowym modelem tej serii. Telefon był w rękach prezenterów robiących zdjęcia podczas imprezy firmy.

Ocenę podobieństwa urządzeń na powyższych zdjęciach pozostawiam Wam…

Prawdopodobna specyfikacja Xiaomi Redmi Note 5

Czyżby kolejny raz Snapdragon 625? Plotki mówią, że nie tym razem. Pozwolę krótko wypunktować specyfikację, aby zachować jak największą przejrzystość:

  • 5.5-calowy ekran FullHD IPS
  • Snapdragon 630/Mediatek Helio P25 (to już byłby jakiś nieśmieszny żart)
  • 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 albo 64 GB pamięci wewnętrznej
  • USB typu C (Sony już to robi nawet w najtańszych urządzeniach)
  • Bateria 4000 mAh
  • Podwojny aparat

W sumie, źle nie jest. Ale czy to wystarczy, by Xiaomi Redmi Note 5 dobrze się sprzedawał?
Dzielcie się swoją opinią w komentarzu!