Nadchodząca kamera MGCOOL Explorer 3 z EIS i żyroskopem!


MGCOOL Explorer 3 2

Firma MGCOOL znana jest z produkcji kamer sportowych, ale popularność urządzeń chińskiego producenta nadal jest dużo niższa niż kamer GoPro czy Yi. MGCOOL Explorer 3 ma to zmienić. Producent właśnie opublikował kolejne informacje dotyczące nadchodzącej kamery sportowej. Czy jego zapewniania o urządzeniu prawie idealnym okażą się faktem?

EIS i żyroskop – cechy MGCOOL Explorer 3

Elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) staje się już standardem na rynku kamer sportowych. I to już nie tylko wśród tych najdroższych urządzeń, ale także tych z dużo niższych półek cenowych. MGCOOL Explorer 3 będzie bez wątpienia należeć do tej drugiej grupy. Właśnie z tego chce słynąć producent z Państwa Środka – tanich kamer o dużych możliwościach. Póki co nie pojawiły się żadne informacje o optycznej stabilizacji obrazu i możemy być prawie pewni, że Explorer 3 nie zostanie wyposażony w OIS. Wiązałoby się to z ogromnym wzrostem ceny, a tego MGCOOL nie chce.

MGCOOL Explorer 3 1

EIS w połączeniu z żyroskopem mają zapewnić płynne nagrania nawet podczas ekstremalnych sytuacji. Oczywiście tego typu zapewniania pojawiają się przy każdej premierze kamery sportowej, a jak doskonale wiemy, nie zawsze okazują się one faktem. Urządzenie będzie umożliwiać nagrywanie filmów w kodeku AVC (H.264). Dzięki nowym algorytmom nagrania mają zajmować dużo mniej miejsca na karcie pamięci, jednocześnie zachowując wysoką jakość.

Czy MGCOOL Explorer 3 ma szansę zagrozić pozycji GoPro lub Yi? Szczerze? Może być bardzo ciężko. Oczywiście nie chce skreślać nowej kamery chińskiego producenta jeszcze przed premierą, ale przed firmą jeszcze długa droga, zanim będą mogli dojść na szczyt. Mam jednak wrażenie, że wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na temat Explorera 3!

Używacie kamer sportowych? Co myślicie o MGCOOL Explorer 3? Czekamy na komentarze!

Sprawdź aktualne kupony do chińskich sklepów