Sensory 3D pojawią się także w smartfonach Xiaomi, Oppo i Vivo!


Qualcomm SLiM 3D - Sensory 3D

Premiera iPhone X przyniosła nam FaceID, które umożliwia odblokowywanie telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy. Tego typu rozwiązanie było znane już wcześniej, ale firma Apple poszła krok dalej i wykorzystała sensory 3D w celu jeszcze szybszego i dokładniejszego skanu naszej twarzy. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo podobne rozwiązanie zobaczymy w smartfonach Xiaomii, Oppo i Vivo!

Rozpoznawanie twarzy zamiast czytnika linii papilarnych

Coraz częściej pojawiają się informacje, że iPhony X będą wysyłane do klientów później niż zakładał to producent. Ostatnie plotki mówią nawet o marcu 2018 roku. Największym problemem, z którym zderzyło się Apple jest właśnie dokładność FaceID. Sensory użyte przy produkcji najnowszego urządzenia firmy nie są w stanie rozpoznać twarzy za każdym razem, a producent chce, by ich urządzenie było dopracowane w każdym calu zanim trafi do klientów. Jednak iPhone X to nie tylko odblokowywanie telefonu w nowy sposób. Sensory 3D mają umożliwić także jeszcze większy rozwój technologii VR czy AR.

qualcomm snapdragon logo

Rynek smartfonów ma to do siebie, że gdy jeden z producentów zaprezentuje coś nowego to konkurencja chce mieć podobne rozwiązanie. Qualcomm współpracujący z firmą z Taiwanu, Himax Technologies, chce już na początku 2018 roku użyć własnych sensorów tego typu. W pierwszej połowie przyszłego roku rozwiązanie to ma trafić do producentów z Państwa Środka. Nikogo nie zdziwi fakt, że jako pierwsi otrzymają je tacy giganci jak Xiaomi, Oppo czy Vivo.

Jednym z pierwszym smartfonów z Androidem oferującym odblokowywanie telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy ma być Xiaomi Mi7. Technologia ta ma zostać pokazana razem z Qualcomm Snapdragone 845 i póki co być wykorzystywana jedynie we flagowcach. Czy to oznacza „śmierć” czytnika linii papilarnych? Nie wyciągałbym tak pochopnych wniosków. Do skanerów odcisków palca większość z nas jest przyzwyczajona i myślę, że producenci o tym doskonale wiedzą. Rozwój technologii wiąże się jednak swoimi prawami i pewnie, prędzej czy później, odblokowywanie telefonu za pomocą palca stanie się przeszłością. Czy technologia dostarczona w przyszłym roku przez Qualcomma okażę się lepsza niż FaceID? Czas pokaże!

Co myślicie o odblokowywaniu telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy? Czy wyobrażacie sobie nowe smartfony bez czytnika linii papilarnych? Zapraszamy do dyskusji!

Sprawdź aktualne kupony i promocje do chińskich sklepów!