Vernee Mix 2 z ekranem 2:1 oficjalnie zaprezentowany!


Vernee Mix 2

Vernee nadal podąża za wszechobecnym trendem na wyświetlacze zajmujące praktycznie cały panel przedni i prezentuje własne urządzenie tego typu. Na prezentowanych oficjalnych grafikach ramki z lewej i prawej strony oraz ta nad ekranem wyglądają na bardzo małe. Oczywiście rendery promocyjne dostarczane przez producenta nie zawsze przedstawiają rzeczywisty wygląd urządzenia. Jaki jest Vernee Mix 2?

Kolejny Mix

Ilość „Mixów” dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy, a w szczególności tych, którzy na co dzień nie interesują się tematem smartfonów. Nie do końca rozumiem to co robią chińscy producenci. Bezramkowce od Xiaomi, czyli Mi Mix oraz Mi Mix 2 osiągnął sukces, więc inne firmy chcą stworzyć własne urządzenie o tej samej nazwie myśląc, że to wystarczy, by powtórzyć to, co udało się prekursorowi tego trendu. Nic bardziej mylnego. Moim zdaniem zupełnie inaczej patrzylibyśmy na nowe urządzenia, gdyby nie były kolejnymi kopiami kopii. Skupmy się jednak na specyfikacji Vernee Mix 2.

Na froncie znajdziemy ekran o przekątnej 6 cali, rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli i proporcjach 2:1 (18:9). Plecki urządzenia wykonane są z czarnego szkła. Ma to zapewnić elegancki wygląd i skojarzenie z urządzeniem premium. Producent zaprezentował także film, który ma przybliżyć potencjalnych klientom to, jak Mix 2 będzie wyglądać w rzeczywistości. Sercem urządzenia jest popularny w ostatnim czasie MediaTek Helio P25. Jednostka ta wspierana jest przez 4 GB RAMu, a na pliki użytkownika przeznaczono 64 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować za pomocą kart microSD o pojemności do 256 GB.

Na froncie znajdziemy 8 MP aparat do zdjęć typu selfie, a na pleckach 13 MP matrycę wspieraną przez podwójną diodę doświetlającą LED. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4200 mAh. I to właśnie, moim zdaniem, jest spory plus Vernee Mix 2. W końcu producent zdecydował się połączyć duży ekran z dużą baterią. Urządzenie będzie działać na Androdzie 7.0 Nougat. Na oficjalnej stronie chińskiej firmy znajdziecie informacje co zrobić by nabyć Vernee Mix 2 za jedyne 99,99$. Regularna cena będzie wynosić 169,99$, więc jeżeli szukacie taniego „bezramkowca” to warto się śpieszyć!

Co myślicie o Vernee Mix 2? Macie dość smartfonów o jednej i tej samej nazwie czy wyglądzie? Czekamy na komentarze!