Xiaomi Mi Note 3 podobny do Mi6 także wewnątrz!


Xiaomi Mi Note 3

Dopiero co miała miejsce oficjalna premiera Xiaomi Mi Note 3, Mi Mix 2 jak i laptopa Mi Notebook Pro. Pierwsze urządzenia zostały już sprzedane i dotarły do klientów, więc nie dziwi fakt, że są poddawane rozmaitym testom. Tym razem okazuje się, że Mi Note 3 jest bardzo podobny do Mi6, także jeśli trochę go rozbierzemy. Ale uwaga! Artykuł nie jest poradnikiem, więc nie polecamy robić tego w domu.

Xiaomi Mi Note 3 jest większy od Mi6, choć po specyfikacji ciężko mówić, by był jego „większym bratem”. Wystarczy spojrzeć na te dwa urządzenia i widać to na pierwszy rzut oka. Obydwa telefony mają podobne cechy, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny – podwójny aparat, metalowa ramka ze szklaną obudową, skaner linii papilarnych z przodu urządzenia, itp.

Bo liczy się wnętrze – Xiaomi Mi Note 3

Jednak nie tylko wyglądem telefony są do siebie podobne. Jeśli spojrzymy na ich wnętrze to również dostrzeżemy podobizny. Jak wiadomo, Xiaomi Mi Note 3 ma inny, słabszy procesor, a że jest to Snapdragon 660, który jest stworzony w 14 nm procesie technologicznym, to jest on zdecydowanie większy niż Snapdragon 835, w którego jest wyposażona Mi6-tka. Trójstopniowe łączenie ma ułatwić demontaż części i właśnie ono jest zastosowany w modelu Mi Note 3. Całość jest dość prosta do wykonania. Zaczynamy od usunięcia tacki na karty SIM z boku urządzenia. Następnie usuwanym tylną obudowę – za pomocą płaskiego narzędzia bądź przyssawki. Dzięki temu mamy dostęp do środka telefonu i reszta powinna przebiegać dość sprawnie dla osób, które orientują się „jako tako” w demontażu telefonów.

Poniżej zdjęcia, które prezentują wygląd Xiaomi Mi Note 3 w trakcie oraz po „rozebraniu” na kawałki:

PS. Nasz model Mi Note 3 już do nas leci, więc spodziewajcie się recenzji, gdy tylko go dostaniemy. I nie, nie będziemy go demontować 😉

Co myślicie o „wnętrzu” Xiaomi Mi Note 3? Oczekiwaliście czegoś innego?

Źródło:

gizmochina.com