Nowa opaska Xiaomi Amazfit Band została oficjalnie zaprezentowana!


Xiaomi Amazfit Band 1

Firma Xiaomi właśnie zaprezentowała zupełnie nową opaskę sportową i niestety nie jest to Mi Band 3. Po raz kolejny chiński gigant współpracował z Huami, czyli producentem odpowiedzialnym za wszystkie urządzenia z „Amazfit” w nazwie. Co nowego przyniesie Xiaomi Amazfit Band? Czy zajmie miejsce Mi Banda 2?

Xiaomi Amazfit Band

Nowa opaska Xiaomi posiada kolorowy ekran o przekątnej 1.3 cala. Urządzenie wygląda naprawdę ciekawie, a nawet, moim zdaniem, znacznie lepiej niż popularny zarówno w naszym kraju jak i na świecie Mi Band 2. Producent deklaruje, że jakość wykonania będzie stała na najwyższym poziomie, ale tego typu zapewnienia słyszymy przy każdej premierze i dopiero recenzje pierwszych użytkowników pokazują na ile te zapewnienia są prawdziwe. Urządzenie będzie dostępne w sześciu wersjach kolorystycznych – pomarańczowej, żółtej, szarej, czerwonej oraz w dwóch odcieniach niebieskiego.

Xiaomi Amazfit Band 3

Xiaomi Amazfit Band ma wytrzymać na jednym ładowaniu około 12 dni. Ogromną zaletą ma być wodoodporność do aż 50 metrów. Oczywiście, jak to bywa w przypadku inteligentnych opasek, nie mogło zabraknąć takich funkcji jak pomiar tętna, krokomierz, licznik spalonych kalorii czy alert o bezczynności. To jednak nie wszystko. Nowy smartband Xiaomi będzie dodatkowo mógł pokazywać pogodę na nadchodzące 7 dni, a także wyświetlać pełną treść otrzymanych wiadomości. Przypomnę raz jeszcze, że musimy pamiętać o tym, że nie jest to Mi Band 3. Xiaomi Amazfit Band może być przedsmakiem kolejnej odsłony wyjątkowo popularnej inteligentnej opaski chińskiego giganta. Jedno trzeba przyznać – urządzenie wydaje się ciekawą alternatywą dla aktualnie dostępnych smartbandów. Co więcej cena nie jest zaporowa – w Chinach wyniesie ona 299 juanów co daje po przeliczeniu około 165 zł. Najprawdopodobniej zakup w sklepach umożliwiających wysyłkę do Polski odchudzi nasz portfel o jakieś 180-200 zł. Czy Xiaomi Amazfit Band zdobędzie taką popularność jak Mi Band 2? Czas pokaże!

Xiaomi Amazfit Band 2

Co myślicie o Xiaomi Amazfit Band? Wymienicie swoje Mi Bandy na nową opaskę chińskiego producenta? Czekamy na komentarze!