Nowy odkurzacz Xiaomi nie tylko odkurza, ale także ściera podłogę!


odkurzacz xiaomi roborock sweep one

Pierwszy odkurzacz Xiaomi został zaprezentowany w ubiegłym roku. Już niedługo zobaczycie jego recenzję na łamach naszego serwisu. Dzisiaj jednak nie o tym! Rano firma zaprezentowała drugą generację tego urządzenia, która nie tylko odkurza, ale także ściera podłogi. Oto Xiaomi Roborock Sweep One!

Xiaomi Roborock Sweep One – nowy odkurzacz chińczyków

Jak zapewne zauważyliście, odkurzacz nie nazywa się Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2. Nowa nazwa spowodowana jest przygotowaniem odkurzacza przez submarkę Roborock. W urządzeniu poprawiono kilka problemów znanych z pierwszej wersji odkurzacza oraz dodano kilka nowości, takich jak podział na strefy, lepsze działanie i nowe czujniki.

Jak to zwykle bywa, Xiaomi użyło swojej platformy crowdfundingowej, by sfinansować produkcję nowego sprzętu. I jak można się było spodziewać, pieniądze znalazły się szybko – w 3 minuty i 25 sekund zebrano minimalną liczbę inwestorów, a w 3 godziny kwota sięgnęła 10 mln dolarów. Całkiem sporo zebrano, jak na „zwykły” odkurzacz, którego cena w Chinach wynosi 2499 yuanów (około 1400 zł).

Nowości i poprawki w odkurzaczu

Jak wspomniałem na początku, Xiaomi Roborock Sweep One jest udoskonaloną wersją pierwszej generacji tego urządzenia. Najważniejszym usprawnieniem jest dołożenie ściereczki określanej jako „plant bionic”. Podobno działa ona w taki sposób, jak rośliny – z zamontowanego pod odkurzaczem zbiornika pobiera sama tyle wody ile potrzebuje do ścierania. Dzięki temu może ścierać bez przerwy przez 25 do 60 minut, a nadmiar wody wróci do zbiornika.

Podobnie jak Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner, Roborock Sweep One także bazuje na systemie laserów do mapowania pomieszczeń. Wyposażony jest w autorski czujnik LDS, który obraca się z prędkością 5 x 360° / sekundę. Dzięki zastosowaniu algorytmu SLAM, odkurzacz po wykonaniu mapy pomieszczenia może zaplanować najbardziej efektywną trasę odkurzania. Oczywiście, możemy ustalić trasę odkurzania samemu, rysując ją w aplikacji. Co więcej posiada on obsługę głosową, lecz na chwilę obecną wspiera ona tylko język chiński.

Jeśli chodzi o dalsze usprawnienia, to zwiększyła się moc ssania, która wynosi teraz 2000 Pa. Poprawiono także zawieszenie, dzięki czemu odkurzacz bez problemu będzie mógł pokonać przeszkody o wysokości około 2 cm. Co więcej, system może automatycznie zwiększyć moc silnika, gdy wykryje, że odkurzany jest dywan. Całość natomiast zasilana jest baterią o pojemności 5200 mAh, która pozwoli na odkurzanie przez 2,5 godziny. Czas ten powinien wystarczyć na odkurzenie około 250 m².

odkurzacz xiaomi roborock sweep one

Co myślicie o nowym odkurzaczu Xiaomi?
PS. Czy Wam też ta nazwa kojarzy się z „Rouge One”? 😀

Kup odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum w świetnej cenie!