ZTE Axon Multy może mieć składane ekrany!


ZTE Axon Multy

Według plotek, zarówno Samsung jak i LG pracują nad telefonami, które będą mogły mieć elastyczne ekrany – całość działa jako tablet, składasz na pół i masz telefon. Już kiedyś widzieliśmy Lenovo, który był elastyczny jak zegarek. Czy tym razem możemy oczekiwać przełomu? Coś nas zaskoczy? Zapewne jesteście ciekawscy, co pokaże nam ZTE Axon Multy.

Mimo tego, że ta technologia nie jest jeszcze w użyciu, to ZTE prawdopodobnie idzie już o krok dalej – albo i dwa. Jeśli wierzyć internetowi, będzie to podwójny ekran, który może działać jako tablet lub telefon, w zależności od naszych potrzeb.

Evan Blass (@evleaks) z firmy Venture Beat informuje o tym, że prace nad ZTE Axon Multy trwają, a pomaga przy tym operator AT&T.

ZTE Axon Multy
Kyocera Echo 2011

Według niego, telefon ma mieć normalne kształty, który po prostu będziemy mogli złożyć. Niezłożony może pracować na dwóch ekranach – pierwszym o rozdzielczości 1920×1080, a także drugim, o przekątnej 6.8 cala i rozdzielczości 1920×2160.

Prawdopodobnym jest, że w związku z takim zastosowaniem będziemy mogli znaleźć linię na środku tabletu, która będzie dzielić ekrany. Dzięki temu urządzenie ma być bardziej szczupłe niż poprzedni projekt, jakim był w 2011 roku Kyocera Echo.

Jak wygląda specyfikacja ZTE Axon Multy?

Axon Multy ma mieć 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, baterię o pojemności 3120 mAh, aparat 20 MP oraz procesor Snapdragon 820. Według dostawcy naszych plotek, telefon za kwotę około 650$ (około 2300 zł) będzie dostępny od października w Chinach lub w Ameryce. Wątpliwe jest, że telefon pojawi się w naszym kraju.

Co powiecie o takim urządzeniu? Czy wizja połączenia tabletu i telefonu jest dobrym pomysłem?
Czekam na wasze opinie na ten temat!

Źródło:

liliputing.com