Jak może wyglądać bezramkowiec od Nubia?


Nubia bezramkowiec 1

Smartfony firmy Nubia nadal nie cieszą się dużą popularność w naszym kraju. Z17-tka, która była pierwszym telefonem wyposażonym w 8 GB RAMu, a także topowe podzespoły, nie osiągnęła spektakularnych wyników sprzedaży. Nowe urządzenia mają to zmienić. W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost popularności bezramkowców i właśnie w tym kierunku chce iść Nubia z kolejnym modelem. 

Konkurent Mi Mix 2, czy Galaxy S8?

To, że już niedługo zobaczymy bezramkowca od Nubii jest pewne. Chiński producent zaprezentował już nawet plakaty mający na celu promocję tego urządzenia. Z dnia na dzień pojawiają się coraz to nowe plotki, które opisują wygląd i specyfikację smartfona Nubia. Najpierw mówiono o ekranie o przekątnej 5.8 cala i proporcjach 18:9. Na grafice poniżej widzimy porównanie rzekomego wyglądu bezramkowca z flagową Z17-tką. Bez wątpienia ciężko nazwać go całkowicie bezramkowym. Zaokrąglone krawędzie boczne i niewielka przestrzeń nad i pod ekranem kojarzą się od razu z Samsungiem Galaxy S8, a nie Xiaomi Mi Mix.

Nubia bezramkowiec 6

Chociaż taki wygląd wydaje się możliwy, to dużo ciekawszy jest inny koncept, zaprezentowany poniżej. Dlaczego ciekawszy? Taki smartfon możemy już nazwać całkowicie bezramkowym. Nadal mało? Z tyłu znajdziemy dodatkowy ekran. Tego typu rozwiązanie widzieliśmy już w tym roku w podczas premiery Meizu Pro 7, ale w Nubii ma on stwarzać jeszcze większe możliwości. Oprócz wyświetlania powiadomień, czy godziny, będziemy mogli go użyć także do podglądu kadru w sytuacji, gdy chcemy zrobić zdjęcie typu selfie tylnym aparatem. To mogłoby sprawić, że producent zdecyduje się na usunięcie aparatu z przodu urządzenia, żeby zbliżyć się do całkowitego pokrycia panelu przedniego ekranem.

Nubia bezramkowiec 4

Oczywiście obie zaprezentowane grafiki to jedynie plotki. Wiemy, że bezramkowiec powstanie, ale nadal zagadką pozostaje jak urządzenie będzie finalnie wyglądać. Nowy smartfon Nubia, niezależnie od tego, czy znajdziemy w nim ramki nad i pod ekranem, czy też nie, ma być jednak kolejnym topowym urządzeniem. Sercem urządzenia ma być bowiem Qualcomm Snapdragon 835 wspierany przez 6 GB lub 8 GB szybkiego RAMu LPDDR4. Na pliki użytkownika przeznaczone ma być 64 GB lub 128 GB pamięci, w zależności od wersji. Czy to pozwoli walczyć Nubii z nadchodzącym Xiaomi Mi Mix 2? Przyznam szczerze, że może być ciężko. Popularność Xiaomi może przyćmić nawet prawie doskonałego bezramkowca Nubia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na jego temat.

Co myślicie o konceptach bezramkowca Nubii? Jaki wygląd przypadł Wam bardziej do gustu? Czekamy na komentarze!