Meizu M6 Note – zdjęcia, funkcje i… Snapdragon?


Meizu M6 Note

Już jutro, 23 sierpnia, zadebiutuje model Meizu M6 Note, a dziś mamy przyjemność pokazać „rzeczywiste” zdjęcia tego modelu. Może nie jest on wystrzałowy, ale możliwe, że zdjęcia ukazują kilka ciekawych funkcji jakie możemy znaleźć w tym modelu.

Podwójny aparat

Pierwsze co rzuca się w oczy widząc zdjęcia, to właśnie podwójny aparat z tylu telefonu. Fakt ten sprawia, że jest to kolejne urządzenie od tej firmy z taką konfiguracją aparatu – pierwsze było w Pro 7. Przykładowe zdjęcie robione tym aparatem z szybkim autofocusem było już pokazane i jest poniżej.

Meizu M6 Note

Drugą ciekawostką jest zastosowanie podwójnej diody LED, która wygląda jak poczwórna. Taka właśnie była użyta w modelu Meizu E2. Ulokowanie jej na linii anten potwierdza wyciek, który sugerował, że będzie to ta sama dioda co w E2.

Obecne zdjęcia przedstawiają tył telefonu. Wyciek przedniego miał miejsce jakiś czas temu i telefon przodem przypomina M5 Note – czyli swojego poprzednika. Co jeszcze widzimy na zdjęciach? Postanowiono zostawić w nim wejście jack 3,5 mm, użyto niewymiennej obudowy oraz portu USB typu C.

Meizu M6 Note

Specyfikacja Meizu M6 Note

Telefon posiadać ma ekran IPS o przekątnej 5.5 cala i rozdzielczości FullHD, czyli standard. Napędza go procesor MediaTek Helip P25, jego z kolei wspomaga grafika Mali-T880 oraz 3/4 GB pamięci RAM. Pamięć operacyjna będzie zależna od wersji telefonu, bowiem dostępne będą 3/32 GB oraz 4/64 GB.

Meizu M6 Note

Snapdragon 625 na pokładzie Meizu?

Wraz ze zdjęciami telefonu pojawił się wyciek jednego z benchmarków pokazujący, że pojawi się wersja z procesorem Snapdragon. Tak, nie z MediaTekiem, tylko tym od Qualcomma. Jak wiadomo, mogłoby to być spełnieniem marzeń dla wielu klientów/fanów. W końcu Snapdragon jest „zawsze” lepszy i uznawany za lidera w branży procesorów. Jeśli to się potwierdzi, to powinniśmy mieć do czynienia z procesorem SD 625 oraz 4 GB pamięci RAM. Lub też wersja ze Snapem będzie przygotowana na rynek międzynarodowy, podczas gdy wersja z MTK trafi do Chin.

Meizu M6 Note

Czyżby szykował nam się przełom/rewolucja dla Meizu? Użycie procesora od Qualcomma mogloby wynieść markę na wyższy poziom. Jak na razie są to oczywiście plotki, ale już zaraz poznamy prawdę na ten temat. Poczekajmy!

Jaką wersję Meizu M6 Note wolicie – MediaTek czy może Snapdragon?

Źródło:

gizmochina.com