LeEco zamyka sklep w Moskwie. Opuszczą tamtejszy rynek?


LeEco

Niestety, stało się. LeEco opuszcza Moskwę i możliwe, że szykuje się do całkowitego opuszczenia rosyjskiego rynku. Wpływ na to mają oczywiście problemy finansowe, które doczepiły się do firmy już od jakiegoś czasu i nie chcą się odczepić.

Rok temu, w maju, firma zdecydowała się na uruchomienie tego oddziału. Stało się to po udanych otwarciach w Indiach i USA. Przewiduje się, że LeEco zainwestowało około 100 mln $ w rynek rosyjski, ale niestety, kłopoty ich nie opuszczają. Problemy finansowe z jakimi borykają się od kilku miesięcy zmuszają firmę do opuszczenia tego rynku.

LeEco

Tragiczne wyniki z Moskwy

Do tej pory, według statystyk, LeEco rozczarowuje. Sprzedali 19 400 sztuk w pierwszym kwartale 2017 roku, natomiast w drugim kwartale, było to sztuk 21 tys. Pierwotnie zakładano, że uda się im sprzedać około 1 miliona sztuk, lecz liczby nie są nawet w małej części zbliżone to planowanych. Dni firmy wydają się malować w coraz ciemniejszych barwach. Tym bardziej, że sklep w Rosji przynosi straty i nie ma z niego zakładanych zysków. Czy jest to nieuniknione i firma musi pożegnać się z rynkiem?

LeEco

Zastanawiam się, co teraz zrobi LeEco. Wydaje mi się, że nie mają szans na utrzymanie się na rynku…

Myślicie, że firma znajdzie jakieś wsparcie/dofinansowanie? Jest to do uratowania?

Źródło:

gizchina.com