Co nowego w technologii lumia waves przyniesie Elephone S8?


Elephone S8 Lumia waves 1

Pierwszym telefonem, w którym wykorzystano technologię lumia waves czyli efekt połysku jest Elephone S7. Tam wyglądało to całkiem ciekawie, ale plecki urządzenia dość mocno się rysowały. Z dnia na dzień premiera nowego flagowca chińkiego producenta zbliża się wielkimi krokami. Co w technologii lumia waves zmieni Elephone S8?

Elephone S8 – rewolucja?

Elephone S8 ma posiadać ten sam efekt na pleckach co jego poprzednik. Producent uważa, że jest to na tyle dobre rozwiązanie, że nie warto z niego rezygnować. Chińska firma postanowiła jednak wprowadzić w efekcie połysku kilka zmian, a dokładniej w tym z czego będą wykonane sam tył urządzenia. Tym razem plecki zostały wykonane ze szkła. To nie tylko ma sprawić, że smartfon będzie odporny na zarysowania, a także zmaksymalizować efekt połysku. Producent zapewnia, że szkło będzie także odporne na upadki. Tutaj zapala się lampka w głowie – szkło z zasady jest dość kruchym materiałem. Jednak może Elephone czymś nas jeszcze zaskoczy.

Elephone S8 Lumia waves

Elephone S8 ma być pierwszym bezramkowcem chińskiego producenta. Ekran ma mieć przekątną 6 cali i rozdzielczość 2K. To ma sprawić, że urządzenie będzie idealnie nadawać się do wykorzystania w technologii wirtualnej rzeczywistości. Sercem telefonu będzie MediaTek Helio X27 wspierany przez 4 GB RAMu. Na pliki użytkownika przeznaczono 64 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu Elephone S8 znajdziemy 21 MP aparat z diodą LED. Za zdjęcia typu selfie odpowiada 13MP matryca. Całość działa na Androidzie w wersji 7.0.

Czy Elephone z swoim S8 ma szansę walczyć z najmocniejszymi flagowcami? Tutaj, niestety, musi paść przecząca odpowiedź. MediaTek Helio X27 pozostaje daleko w tyle za Qualcomm Snapdragonem 835, który zdominował najmocniejsze urządzenia w 2017 roku. Kolejną kwestią jest czas pracy na baterii i optymalizacja. To w przypadku Elephone to loteria. Pozostaje czekać nam na oficjalną premierę i pierwsze testy. Mamy nadzieję, że urządzenie trafi także do naszej redakcji!

Co myślicie o Elephone S8? Jak podoba się wam efekt lumia waves? Czekamy na komentarze!