Li Nan tłumaczy podział Meizu na 3 działy


li nan meizu

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o podzieleniu firmy Meizu na 3 niezależne działy – Meizu, Blue Charm oraz Flyme OS. Od tamtego czasu w zasadzie nie widać było żadnej różnicy w działaniu przedsiębiorstwa. Teraz jednak wiceprezes firmy wyjaśnia, dlaczego zdecydowano się na taki krok.

Meizu, Blue Charm i Flyme OS

Li Nan, wiceprezes firmy, kieruje dzisiaj działem Blue Charm, który odpowiedzialny jest za tworzenie urządzeń z serii M, a więc tych ze średniej i budżetowej półki. Meizu skupia się natomiast na modelach flagowych o mocnej specyfikacji i nowych rozwiązaniach technologicznych. A Flyme OS… pracuje nad systemem w swoim tempie.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Nan'a, podział został dokonany z powodów wizerunkowych. W ubiegłym roku firma pokazała dużo modeli ze średniej i budżetowej półki, więc kierownictwo firmy zaczęło się obawiać, że ludzie zaczną kojarzyć Meizu z produktami „tanimi”. Co w połączeniu z dużym rozwojem firmy w ciągu ostatnich kilku lat sprawiło, że kadra kierownicza nie była w stanie właściwie zarządzać strukturą pracy.

Meizu

Dzięki dokonaniu takiego podziału, każdy wie nad jakimi urządzeniami pracuje. Co więcej, podział ten po części rozwiązuje kwestie wykorzystywania procesorów firm trzecich. Zgodnie z informacjami od Li Nan, Meizu nadal będzie używać podzespołów od Mediatek i (prawdopodobnie) procesorów Qualcomma, które jednocześnie mogą się pojawić w telefonach Blue Charm (choć nie muszą).

Osobiście nadal nie widzę różnicy w działaniu firmy – Flyme OS nadal zbugowane i nie widać znacznych popraw (brak programistów do prac nad wersją międzynarodową), a sprzęt Meizu nadal rozczarowuje w kwestii procesorów (choć nie wiadomo jaki jest Helio X30). Mam ciągle nadzieję, że jeszcze w tym roku pojawi się urządzenie, które będzie mogło konkurować z innymi flagowcami roku 2017.

Co myślicie o podziale firmy? Czy poprawi to wizerunek przedsiębiorstwa i przyciągnie klientów?