Sharp Aquos S2 oficjalnie zaprezentowany z niezłą specyfikacją


sharp aquos s2

O premierze smartfona Sharp Aquos S2 mówiliśmy już od pewnego czasu. Dziś japoński producent oficjalnie zaprezentował swojego nowego smartfona! Czy bezramkowiec firmy, która tak naprawdę zaczęła ten trend zrobi na rynku furorę?

Sharp Aquos S2 pokazany oficjalnie

Pierwszy bezramkowy model pojawił się 3 lata temu, lecz jego popularność nawet nie była blisko tego, co osiągnęło Xiaomi z modelem Mi Mix. Teraz firma ponownie planuje podejść do rynku modelem Aquos S2.

sharp aquos s2

Producent wyposażył nowy model w 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2040 x 1080 px i proporcjach 17:9. Wyświetlacz zajmuje 85,7% przedniego panelu, dzięki czemu wymiary całego telefonu podobne są do urządzenia z ekranem 4.9 cala. Dodatkowo w górnej części znajduje się wycięcie na aparat fotograficzny, podobnie jak w modelu Essential PH-1 od Andy'ego Rubina. Pod wyświetlaczem znalazł się przycisk Home ze skanerem linii papilarnych i logo Sharp.

sharp aquos s2Wewnątrz producent zdecydował się umieścić procesor Snapdragon 630 i Snapdragon 660. Pierwsza z tych wersji ma 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, podczas gdy druga ma 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo mamy baterię o pojemności 3020 mAh, NFC i złącze USB-C. Podobnie jak w Mi6 i iPhone'ach, Sharp zdecydował się zrezygnować ze złącza audio 3.5 mm (ale w zestawie znajduje się przejściówką na USB-C).

sharp aquos s2

Jeśli chodzi o robienie zdjęć, to mamy tutaj podwójny aparat 12 MP (światło f/1.75)  i 8 MP, z technologią Dual Pixel i możliwością robienia zdjęć z rozmazanym tłem (efekt Bokeh). Obiektywy umieszczone są pionowo i wyglądem przypominają te, które mogliście widzieć na renderach iPhone 8. Za robienie zdjęć typu selfie odpowiada natomiast aparat z matrycą 8 MP.

sharp aquos s2

Telefon pojawi się w 4 wersjach kolorystycznych – Crystal Black (czarna), Glazed White (białe), Blue (niebieskie) oraz Mint Green (zielona). Jeśli natomiast chodzi o cenę to model Snapdragon 660 kosztuje w Chinach 3499 yuanów (około 1900 zł), a wersja ze Snapdragonem 630 to koszt 2799 yuanów (około 1500 zł). Sprzedaż obu wersji w Chinach ma wystartować już 14 sierpnia.

Prawdziwe zdjęcia Sharp Aquos S2

W sieci pojawiły się także zdjęcia „hands-on” nowego modelu japończyków, które możecie zobaczyć poniżej.

Co myślicie o nowym bezramkowcu Sharpa? Ja muszę przyznać, że jego wygląd bardzo mi się spodobał!