Lenovo K8 Plus odnaleziony w GeekBench


lenovo logo

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo ujrzymy kolejny smartfon Lenovo. Firma miała skupić się na produkcji urządzeń z linii Moto, a porzucić ZUKi i telefony z własnym logo. Jak widać plotki te się nie potwierdziły. Właśnie odnaleziono zupełnie nowy smartfon chińskiego producenta – K8 Plus!

Lenovo K8 Plus

Lenovo K8 Plus trafi póki jedynie do Indii. Jeżeli tam sprzedaż będzie duża to producent skupi się na innych rynkach. Oficjalna premiera ma odbyć się już 9 sierpnia. Na kilka dni przed premierą w serwisie benchmarkowym GeekBench została opublikowana prawie pełna specyfikacja urządzenia. Nadal zagadką pozostaje to co dla wielu najważniejsze czyli wielkość i rozdzielczość ekranu. Jak na smartfon z „Plus” w nazwie przystało spodziewamy się wyświetlacza o przekątnej 5.5 cala lub większej. Kolejną niewiadomą są aparaty. I to zarówno ten tylny jak i przedni.

Lenovo K8 Plus

Sercem telefonu będzie MediaTek Helio P25 czyli ośmiordzeniowa jednostka o taktowaniu 1.69 GHz na rdzeniu wspierana przez grafikę Mali T880. Procesor ten z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy. W szczególności przypadł on do gustu chińskim firmom produkującym urządzenia dla mniej wymagających użytkowników. Lenovo K8 Plus otrzyma 3 GB RAMu oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. GeekBench dostarcza nam jeszcze jedną informację – jak smartfon radzi sobie w testach benchmarkowych. W teście jednego rdzenia urządzenie otrzymało 861 punktów, a w testach wielu rdzeni 3761 punktów.

 

Kolejną kwestią jest wygląd telefonu. Na ten temat nie wiemy zupełnie nic. Oprócz K8 Plus możemy także zobaczyć model K8 Note, ale nie zostało to w żaden sposób potwierdzone. Jeśli chodzi o cenę to nie mam zamiaru czegokolwiek wymyślać. Pozostaje nam czekać do 9 sierpnia, a wtedy wszystko stanie się jasne.

Co myślicie o specyfikacji Lenovo K8 Plus? Czy smartfony tego producenta mają szansę powalczyć o udziały na rynku? Zapraszamy do dyskusji!