Elephone Fighter czyli wojownik z ogromną baterią!


Elephone Fighter
Zapowiedzi nowego smartfona Elephone, który ma wyróżniać się wielkością baterii już się pojawiały. Wtedy nie wiedzieliśmy nawet jaką nazwę otrzyma tajemniczy smartfon chińskiego producenta. Dziś firma poinformowała nas, że już niedługo na rynek trafi Elephone Fighter czyli smartfon z baterią o pojemności 5000mAh!

Elephone Fighter

Smartfony z dużą baterią to nadal mniejszość na rynku urządzeń mobilnych. Co więcej wadą wielu modeli Elephone był właśnie czas pracy na jednym ładowaniu. Najnowsze urządzenie o niecodziennej nazwie „Fighter” ma całkowicie to zmienić. Z jednej strony 5000 mAh to wcale nie tak dużo, ale z drugiej, jak wszyscy wiemy, wiele zależy od optymalizacji. I to właśnie Elephone Fighter ma być przełomem w tej kwestii w portfolio chińskiego producenta. Czas czuwania ma wynosić bowiem aż 20 dni. Na papierze wygląda to niesamowicie. Jeśli chodzi o czas rozmów to producent podaje, że jedno ładowanie wystarczy na 23 godziny połączeń głosowych.

Elephone 5000mAh

Duża bateria nie sprawi, że Elephone Fighter będzie wyjątkowo ciężki czy gruby. Smartfon ma ważyć zaledwie 160 gram i mieć 9 mm grubości. Ekran ma mieć przekątną 5.5 cala i rozdzielczość Full HD. Nadal nic nie wiemy na temat użytego procesora. Miłą niespodzianką byłoby zastosowanie Qualcomm Snapdragona, ale ciężko mi w to wierzyć. Użyta jednostka będzie wspierana przez 4 GB RAMu oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu znajdziemy pojedynczy 13 MP aparat z podwójną diodą doświetlającą LED. Za zdjęcia typu selfie odpowiada 16 MP matryca. Całość została zamknięta w aluminiowej obudowie i działa na Androidzie 7.0. Póki co nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy i w jakiej cenie urządzenie trafi na rynek.

Co myślicie o Elephone Fighter? Czekamy na komentarze!