Surge S2 znajdzie się w środku Xiaomi Mi6c?


Xiaomi Redmi 5 Plus

Czy tworzenie znacznie tańszych wersji flagowych Mi, w środku których znajduje się autorski procesor Xiaomi, ma sens? Na ten temat zdania są podzielone. Domyślać się jednak możemy, że chiński gigant ponownie zdecyduje się na taki krok. Wygląda więc na to, że w Xiaomi Mi6c znaleźć będziemy mogli procesor Surge S2.

Xiaomi Mi6c? A komu to potrzebne?

Ktoś z Was zdecydował się na zakup Xiaomi Mi5c? Albo ilu z Was zna kogoś, kto ten model posiada?

No właśnie. Przypomnijmy, że była to znacznie słabsza wersja flagowego Xiaomi Mi5, a w środku tego telefonu znalazł się Surge S1. Mi5c jest na chwile obecną pierwszym i jedynym telefonem chińskiego giganta, który został wyposażony w ten właśnie autorski SoC. I nie czarujmy się – do wyjątkowo mocnych on nie należy. W kwestii wydajności porównywany jest na przykład do SD 625.

Surge S1

Surge S2 ma być lepszy – (prawdopodobnie) wykonany w 16nm procesie technologicznym i oferujący zwiększoną wydajność względem poprzedniej generacji. Jednak zapewne w dalszym ciągu nie będzie on wzbudzać zachwytu i chęci, by mieć telefon wyposażony w ten procesor. A to właśnie jego otrzymać może Xiaomi Mi6c, czyli tańsza i niewątpliwie słabsza wersja Mi6. W internecie zaczeły pojawiać się zdjęcia, jak może wyglądać ten telefon. Ma mieć on wyświetlacz o przekątnej 5,1 cala (2,5D), a ramki dookoła mają zostać zwężone. Górna i dolna część ma mieć 10mm, natomiast na bokach ma być to 2.5mm (1.5mm + 1 mm czarnej ramki biegnącej dookoła).

Xiaomi Mi6c

Według plotek, w środku tego telefonu, oprócz Surge S2, ma znaleźć się układ graficzny Mali-G71MP12. Mówi się, że na pleckach zostanie ulokowany podwójny aparat, ten sam, co w Mi6. Xiaomi Mi6c ma występować w wariantach 4/6 GB RAM, oraz 64/128 GB pamięci wewnętrznej. Spotkać też można się ze spekulacjami na temat ceny. Za wersję z mniejszą ilością pamięci podobno zapłacić trzeba będzie 1999 juanów (1060 zł), zaś za mocnioejszy wariant 2499 juanów (1330 zł). Spodziewamy się, że zarówno Surge S2 jak i Xiaomi Mi6c zadebiutują w ostatnim kwartale tego roku.

Bylibyście chętni na słabszą wersję Xiaomi Mi6?

Kup Xiaomi Mi6 z wysyłką bez VAT za 379,99$
Źródło:

xiaomitoday.com