DOOGEE BL5000 będzie miał mocno zakrzywione krawędzie


doogee bl5000 2

Nowy model DOOGEE BL5000 będzie miał znacznie bardziej zakrzywione krawędzie, niż tradycyjne 2.5D. Producent deklaruje zakrzywienie 4 x 2.5D, które ma zwiększyć wygodę korzystania ze smartfona. Osoby z drobniejszymi dłońmi powinny być zadowolone z takiego rozwiązania.

DOOGEE BL5000 z krawędziami 4 x 2.5D

W sieci ciągle pojawiają się narzekania, na brak smartfonów z wyświetlaczami mniejszymi niż 5 cali. Powodowane jest to trudnością w trzymaniu takich urządzeń, szczególnie u osób, których dłonie nie są typowo koszykarskie. Z tego też powodu DOOGEE postanowiło pójść krok dalej i krawędzie swojego telefonu zakrzywić bardziej niż 2.5D lub 3D. Firma zdecydowała się na krzywiznę 4x 2.5D.

iphone 6
Szkło 2.5D w iPhone 6

Jak można zauważyć na zdjęciu powyżej, zakrzywienie 2.5D tworzy łagodne przejście pomiędzy ekranem, a ramką urządzenia. Jednak szkło w DOOGEE BL5000 będzie zagięte jeszcze bardziej. Jak bardzo?

doogee bl5000
Szkło 4x 2.5D w DOOGEE BL5000

Na zdjęciu widzimy, że zaokrąglenie krawędzi w nowym modelu zacznie się dużo wcześniej. W większości telefonów takie zakrzywienie wykorzystywane było przeważnie na plecach smartfonów. DOOGEE zdecydowało się jednak wykorzystać takie szkło zarówno z tyłu modelu BL5000, jak i przy szkle wyświetlacza. Powinno to wpłynąć na wygodę użytkowania smartfona jedną ręką, dzięki zwiększeniu pewności chwytu.

Jeśli natomiast chodzi o pozostałe części specyfikacji, to niestety nie wiadomo zbyt wiele. Na chwilę obecną pewne jest, że telefon będzie miał pojemną baterię – 5050 mAh, od której wzięła się nazwa modelu. Możemy także przewidywać, że procesorem w tym modelu będzie jeden z układów Mediateka (co zapewne nie wzbudzi zadowolenia wielu osób). Dodatkowo będzie miał prawdopodobnie 4 lub 6 GB pamięci RAM i 64 / 128 GB pamięci wewnętrznej.

Co myślicie o takim rozwiązaniu w DOOGEE BL5000?

Jeśli widzisz błąd w tekście lub jakąś literówkę, daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz lub zdanie i przyciskając Ctrl+ Enter.

Poprzedni Nad wyglądem Meizu Pro 7 pracowała niemiecka firma!
Następny Moto Z2 Force na zdjęciach przed oficjalną premierą!