Vivo prezentuje FunTouch OS 3.1 bazujący na Androidzie 7.1!


Vivo Funtouch OS

Dziś praktycznie każda firma posiada własną nakładkę, która ma zapewnić jeszcze szybsze i sprawniejsze działanie ich urządzeń. Firma Vivo właśnie ogłosiła kolejną wersję FunTouch OS. Co nowego przyniesie aktualizacja oznaczona numerem 3.1?

FunTouch OS 3.1

Główną zmianą, która ma przynieść kolejna aktualizacja nakładki firmy Vivo jest zastosowanie Androida 7.1 Nougat. Jako pierwszy FunTouch OS 3.1 ma otrzymać X9 Plus. Proces aktualizacji tego modelu rozpocznie się 18 lipca. 31 lipca nakładka ma zostać zaktualizowana w Vivo X9. Wcześniej zostanie opublikowana wersja beta, którą można zainstalować na X9 Plus, Xi oraz Xplay6 w celach testowych. Gdy producentowi uda się wykluczyć wszystkie błędy FunTouch OS 3.1 trafi na następujące urządzenia:

  • Vivo X9 Plus
  • Vivo X9
  • Vivo Xplay6
  • Vivo X7
  • Vivo X7 Plus
  • Vivo Xplay5A
  • Vivo Xplay 5S/Xplay 5 Elite/Xplay5 Ultimate
vivo x9
Vivo X9

Producent nie ujawnił jeszcze czy zostaną wprowadzone jakieś przełomowe zmiany w działaniu systemu. Bez wątpienia usłyszymy o poprawie bezpieczeństwa, wydajności czy czasu pracy na baterii jak to bywa w przypadku praktycznie każdej aktualizacji. Nie posiadamy także informacji kiedy zostaną zaktualizowane modele inne niż X9 i X9 Plus. Możemy się jednak spodziewać, że będzie to sierpień lub wrzesień. O kolejnych informacjach opublikowanych przez Vivo będziemy informować na bieżąco!

Korzystacie z smartfonów Vivo? Czekacie na aktualizację do FunTouch OS 3.1? Czekamy na komentarze!

 

Jeśli widzisz błąd w tekście lub jakąś literówkę, daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz lub zdanie i przyciskając Ctrl+ Enter.

Poprzedni Sharp i jego bezramkowce już 17 lipca
Następny Wytrzymały Ulefone Armor 2 już w lipcu!