Xiaomi Mi6 = Honor 8 + Huawei P10? Ale czy na pewno?


xiaomi mi6

Często kupując telefon kierujemy się jego wyglądem. Bo fakt, specyfikacja ma znaczenie, jednak każdy z nas chciałby mieć w rękach urządzenie, które dobrze się prezentuje. Szczególnie, jeśli kupujemy telefon za niemałe pieniądze – wtedy nasze wymagania i oczekiwania rosną. Dlatego dziś nadszedł czas na wpis, gdzie przedyskutujemy wygląd Xiaomi Mi6.

Ten wpis miał być o Xiaomi Mi6 Bright Blue

Xiaomi Mi6 dostępny jest do kupienia w kolorze Bright Black (czarny), Bright White (biały), Bright Blue (niebieski), oraz Ceramic Black (czarny z ceramiką i wstawkami z 18-karatowego złota). Chiński producent jednak nie miał łatwo z dwiema ostatnimi. Niedługo po prezentacji telefonu okazało się, że Xiaomi ma problem z dostępnością komponentów, w tym ceramiki. Przez to sprzedaż najbardziej „premium” wersji Ceramic Black była odwlekana w czasie, o czym pisaliśmy tu, a później w tym miejscu.

Xiaomi Mi6

Na całe szczęście sytuacja powoli wraca pod kontrolę Xiaomi i już jakiś czas temu pierwsze partie ceramicznej wersji Mi6 trafiły do sprzedaży. Specyfikacją nie różni się od reszty wariantów, jedynie wzrosła waga telefonu. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Dziś miałam skupić się na wyglądzie Xiaomi Mi6 Bright Blue i o tym, że wreszcie ten telefon dostaje się w ręce kupujących. Ta wersja do sprzedaży trafiła tydzień temu, o czym oczywiście również Was informowaliśmy tu. Jednak, w trakcie pisania zupełnie zeszłam z obranego toru i tak oto przedyskutujmy dziś jednak kwestię rzekomego podobieństwa Xiaomi Mi6 do telefonów takich jak Honor 8 i Huawei P10. Trzymajcie się mocno.

Xiaomi Mi6 = Honor 8 + Huawei P10? Ileż można to powtarzać?

Na pierwszy rzut oka – podobieństwo jakieś jest. Jednak patrząc na poprzednie telefony Xiaomi, to takie wrażenie zaczyna znikać. Ogółem, spoglądając od tyłu na bryłę Mi6, to jest ona raczej delikatną ewolucją względem poprzednika, czyli Mi5 (ewolucją, bo krawędzie zaokrąglone z 4 stron w Mi6), niż klonem Honora 8.

Sam wygląd górnej części plecków natomiast wydaje się identyczny, co w Mi4s – dołożono tylko dodatkowy aparat i zlikwidowano charakterystyczny wzorek na pleckach. No i oczywiście zmieniona bryła, ta z Mi5, o której pisałam przed chwilą. Tak więc, w Mi6 ułożenie diody doświetlającej i aparatów nie jest czymś nowym u Xiaomi. Kwestia drugiego obiektywu obok – i tyle.

Równie dobrze można pokusić się nawet o stwierdzenie, że to Honor 8 zaczerpnął inspiracje z Xiaomi Mi4s. Ale nie popadajmy też w obłęd doszukiwania się podobieństw w telefonach konkurencyjnych producentów – nie sposób wymyślić teraz coś nowego.

Można więc śmiało stwierdzić, że Xiaomi nie zrobiło żadnej nagłej rewolucji i tym samym podróbki Honora 8 z Mi6, bo design tego telefonu nie różni się znacząco od poprzednich modeli. Wygląda to, jak ewolucja i wyciągnięcie najlepszych cech starszych telefonów z portfolio Xiaomi i połączenie ich w całość w najnowszym flagowcu tego producenta. Trafniejszym stwierdzeniem jest, że Mi6 = mieszanka na pleckach Mi5 i Mi4s z przodem Mi5s.

No właśnie, a co z przodem? Front Mi6 widzieliśmy już wcześniej w Mi5s i ciężko tu zaprzeczyć. Samo ułożenie czujników czy kamerki na górnej ramce to nie tylko kwestia „widzimisię” Xiaomi (czy innych producentów), a jest to też ograniczone wewnętrzną budową telefonu. Porównania do Huawei P10 więc są bezsensowne i naciągane na silę, by udowodnić, że Xiaomi postanowiło zrobić kopię chińskiego konkurenta. A jak widać – w bardzo łatwy sposób można znaleźć logiczne wytłumaczenie wyglądu Mi6, jako powtórki z Mi5s. A żeby rozwiać wątpliwości: Mi5s zostało zaprezentowane wcześniej od P10.

Wydaje mi się, że większość porównań Mi6 do wyżej omówionych telefonów konkurencji są efektem niewiedzy jak wygląda portfolio Xiaomi. I ilekroć widzę stwierdzenie, które widnieje w tytule dzisiejszego wpisu, to przewracam oczami. Zakończmy ciągłe porównywanie Xiaomi Mi6 do Honora 8 i Huaweia P10.

Podoba Wam się Xiaomi Mi6? Widzicie w tym telefonie klona konkurencji, czy może właśnie ewolucję względem poprzednich modeli producenta?

Kup Xiaomi Mi6 w świetnej cenie z wysyłką bez VAT!