Co Lei Jun, CEO Xiaomi, twierdzi o 7 calowych telefonach?


Lei Jun
Generated by IJG JPEG Library

Gdzie leży granica wygodnego telefonu, na którym jednocześnie można z pełną przyjemnością oglądać filmy, grać w gry czy przeglądać portale społecznościowe? 5 cali, a może 5.5? Dla większości, to właśnie maksimum na które mogą się zgodzić i na które się decydują. Co jednak sądzi Lei Jun o telefonach większych niż Mi Max? Czy jest sens tworzenia telefonów, z ekranami o przekątnej aż 7 cali?

Xiaomi Mi Max? A komu to potrzebne?

Xiaomi Mi Max 2, zarówno jak jego poprzednik, budzi wiele kontrowersji. Wszystko przez niecodzienne wymiary, które utrudniają korzystanie z tego telefonu osobom o małych dłoniach. W końcu 6.44 cala to trochę więcej, niż w „standardowych” smartfonach. Często pada pytanie: na co komu taka patelnia?

Lei Jun

Seria Mi Max, jak i inne telefony powyżej 6 cali, główne zastosowanie mają w rozrywce. Bo czy przyjemniej oglądać film w długiej podróży na smartfonie z dużym wyświetlaczem i ogromną baterią, czy na malutkim ekraniku z potrzebą korzystania z power banka? Odpowiedź jest chyba oczywista. Również ludzie o dużych dłoniach chętnie sięgają po telefony z takim wyświetlaczem, lub osoby starsze, mające problem ze wzrokiem. Będąc 2 czerwca na otwarciu Mi Zone jako osoba rozmawiająca z klientami (tylko u nas relacja z całego dnia – w tym miejscu) miałam okazję obserwować, jaka grupa najmocniej interesuje się wystawionym na ladzie Xiaomi Mi Max. I jak wspomniałam – były to głównie osoby starsze, ludzie szukający telefonu do rozrywki, czy mężczyźni o dużych dłoniach.

Lei Jun

Lei Jun o telefonach 7 calowych

Co Lei Jun twierdzi na temat telefonów większych niż Mi Max? Powstały pytania, czy Xiaomi powinno zwiększyć rozmiar owej serii, z 6.44 cala do nawet 7. Tu jednak myślę, a zgodnie ze mną Lei Jun, że to byłaby przesada. Taki telefon byłby absolutnie niemożliwy do obsługi jedną ręką. CEO Xiaomi twierdzi, że 6.44 cala to optymalny rozmiar, który i zapewnia przyjemność z przeglądania na nim treści, i mimo wszystko umożliwia korzystanie jedną ręką.

Chociaż Lei Jun sceptycznie podchodzi do tworzenia 7 calowych telefonów, to jednocześnie stwierdził, że nie byłby przeciwnikiem kolejnych smartfonów, takich jak Xiaomi Mi MIX. Mimo, że ma on ekran o przekątnej 6.4 cala, to wymiarami odpowiada Iphone 7 Plus, czyli 5.5 cala. Chodzi tu o wykorzystywanie większej powierzchni panelu przedniego telefonów. Wszystko po to, by umieścić maksymalnie największy ekran, w znacznie mniejszej obudowie niż teraz to robią producenci. I trzeba przyznać, że to jakiś sens ma.

Lei Jun

Lei Jun nie wykluczył możliwości, by Xiaomi wyszło kiedyś poza 6.44 cala. Nie będzie to raczej w serii Mi Max, a właśnie w takich telefonach jak Mi MIX, gdzie będzie można zwiększyć ekran bez jednoczesnego zwiększania całej bryły telefonu.

Jaki rozmiar wyświetlacza jest dla Was optymalnym rozwiązaniem między komfortem z korzystania, a przyjemnością z przeglądania treści? Znajdują się tu fani telefonów powyżej 5.5 cala?

Źródło:

gizmochina.com