Asus ZenFone AR – Tango AR oraz Daydream VR


Asus ZenFone AR

Asus ZenFone AR został zaprezentowany już na początku roku, podczas targów Consumer Electronics Show (CES) w styczniu 2017. Od tej pory nic nowego na jego temat się nie pojawiło. Jednak teraz dostaliśmy potwierdzenie, że latem ten model zawita na półkach w sklepach.

ZenFone AR będzie drugim urządzeniem Google Tango. Pierwszym było Lenovo PHAB 2 Pro, ale to jeszcze rok 2016. Trzeba zaznaczyć, że będzie to pierwszy smartfon, który obsłuży jednocześnie Google Tango VR jak i Daydream VR. Jakby tego było mało, będzie on pierwszym smartfonem z 8GB pamięci RAM.

Jeśli chodzi o aparaty, został on wyposażony w trzy oczka z tyłu, z których każdy spełnia oddzielne zadanie. Śledzenie ruchu, pomiar głębi jak i mapowanie pomieszczeń. Ludzie potrafią to robić, wiec dlaczego nie miałby potrafić tego robić ZenFone? Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników, jest on do tego zdolny!

Specyfikacja dziecka Asusa

asus logo

Asus ZenFone AR ma mieć ekran AMOLED o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości QHD. Współczynnik zapełnienia ekranu przez wyświetlacz to 79% – nieźle! Całość jest napędzana przez Snapdragona 821 i wspierana przez 8 lub 6GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, to ma ona mieć 64 lub 128GB.

Aparat tylny urządzenia ma 23MP wraz z lampą błyskową LED, OIS (optyczna stabilizacja obrazu) jak i możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW. Przedni aparat to oczko 8MP z podwójną diodą LED. System na jaki się zdecydowano, to Android 7.0 Nougat wraz z nakładką Zen UI 3.0. Znajdziemy w nim również port USB typu C, czytnik linii papilarnych oraz baterię o pojemności 3300mAh z szybkim ładowaniem.

Google bardzo zależy na technologii Tango. Niedawno podali oni do wiadomości, że ponad 2 miliony uczniów doświadczyło wirtualnych przygód wraz z Google Cardboard. Jesienią chcą oni wprowadzić specjalne programy do szkół, aby umożliwić dostępność do niej uczniom.

Prezentacja jak i oficjalne ceny powinny pojawić się w najbliższych miesiącach. Na ten moment, nic więcej o nim nie wiadomo, ale i tak zapowiada się ciekawie!

Jak wygląda u was sytuacja z wirtualną rzeczywistością? Korzystacie? Lubicie? Dajcie znać!