UMIDIGI Crystal to kolejny z serii bezramkowców


UMIDIGI Crystal

Telefony, a szczególnie smartfony największą uwagę przyciągają prawdopodobnie ekranami. Rozwijanie się tego segmentu na rynku przyniosło również rozwój wyświetlaczy. Były już zakrzywione ekrany, elastyczne i powoli wchodzą pełne ekrany. Za cel na 2017 rok firma UMIDIGI obrała sobie swoje najnowsze dziecko – UMIDIGI Crystal. Firma na razie bada potencjalny rynek i już dziś możesz zamówić ich najnowszy model za 99$ (380PLN).

UMIDIGI Crystal, LG G6 jak i Samsung S8 – wszystkie dołączają do klubu telefonów z mniejszymi ramkami

UMIDIGI Crystal

Jak widać, ten trend na coraz mniejsze ramki utrzymuje się cały czas. LG i Samsung w swoich modelach również zdecydowały się na takie rozwiązanie. Z tą różnicą, że oni usunęli boczne ramki, natomiast na górze i na dole telefonu nadal są. W przypadku Samsunga, stosunek ekranu wynosi 18,5:9 i naprawdę, górne i dolne ramki są bardzo małe. Zajęcie przedniej powierzchni ekranu przez wyświetlacz to 84% co stawia go na jednym z wyższych miejsc na rynku pod tym względem.

Proporcje ekranu w UMIDIGI Crystal to 18:9

Tegoroczne flagowce dążą do tego, aby jak najwięcej ekranu było przeznaczone na wyświetlacz. Niezależnie, czy to LCD czy AMOLED idzie to wszystko w dobrą, „większą” stronę. Mimo wszystko, jest to spore wyzwanie dla producentów, aby robić takie ekrany. Cieszy więc kierunek, w jakim to wszystko idzie, że idzie ku lepszemu i dla dobra klienta. Jest sporo przeszkód pod tym względem, ale przy tak błyskawicznym rozwoju, nie zajmuje wiele czasu, aby znaleźć odpowiednie rozwiązania.

UMIDIGI Crystal

Wciąż niestety brakuje informacji o wersji „z plusem”, która ma zostać wyposażona w topową specyfikacje, m.in. procesor Snapdragon 835 i 6GB pamięci RAM.

Bezramkowce. Do czasu pojawienia się Xiaomi Mi Mix, nie sądziłem, że kiedyś to się tak rozwinie. A przecież minęło niewiele czasu od premiery Mix'a. Podoba wam się obecny kierunek producentów?

Poprzedni Recenzja Xiaomi Redmi 4X, dobrego, budżetowego smartfona
Następny Będzie nowy power bank od OnePlus?