Nowy Xiaomi Mi TV 4 będzie miał niecałe 5 mm grubości!


Xiaomi mi tv

Nowe telewizory Xiaomi zapowiedziało już w czasie targów CES 2017. Do tej pory na światło dzienne został wystawiony Mi TV 4A, więc model bardziej „budżetowy”. Teraz nadszedł czas na tegorocznego „flagowca” z serii telewizorów – Xiaomi Mi TV 4.

Modułowy telewizor Xiaomi Mi TV 4 już jutro

Zgodnie z zapowiedziami, które zostały udostępnione na plakatach, telewizor Xiaomi Mi TV 4 zostanie zaprezentowany już jutro, 18 maja. Co więcej, grafiki pokazywały, że nowy telewizor będzie ultra cienki – o grubości monety.

xiaomi mi tv 4

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się do tej pory, nowy telewizor będzie prawdziwym „bezramkowcem”. Co więcej, ma być on 37% chudszy od smartfona Xiaomi Mi MIX i 30% cieńszy niż iPhone. Jego grubość wyniesie bowiem 4.9 mm, co zobaczyć możemy na poniższej zapowiedzi.

xiaomi mi tv 4

Telewizor jest modułowy, a więc poza samym wyświetlaczem mamy Mi TV Bar z dziesięcioma głośnikami oraz dwoma głośnikami „tylnymi”, które pozwolą na osiągnięcie dźwięku surround, a także subwooferem. Telewizor wspiera najnowszą technologię Dolby Atmos jakości kinowej.

Co więcej, Mi TV 4 jest pierwszym na świecie telewizorem, który wyposażony został w tę technologię. Modułowa budowa oddziela wyświetlacz od pozostałej elektroniki, pozwalając na szybką aktualizację sprzętu, wyłącznie wymieniają Mi TV Bar. Z wyświetlaczem połączony jest on jednym kablem przez Mi Port, dzięki czemu za telewizorem nie pojawia się morze kabli.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Xiaomi Mi TV 4 pojawi się w trzech rozmiarach – 65 cali, 55 cali i 49 cali. Choć cena tego telewizora nie jest znana, przewiduje się, że największy wariant (w zestawie z Mi TV Barem i głośnikami) kosztować będzie około 8000 zł w Chinach.

Co myślicie o nowych telewizorach Xiaomi? Ktoś chciałby, żeby trafiły do Polski?