Huawei Y7 ze snapdragonem i sporą baterią


Huawei Y7

Nowości w serii Y od Huawei. Wczoraj, chiński producent zaprezentował Y3 a dziś mamy już Huawei Y7. To trzeci telefon z serii Y w tym roku. Co nam przyniesie?

Podzespoły nie robią wrażenia

Huawei Y7 to 5.5 calowy ekran o rozdzielczości HD wraz ze szkłem 2.5D. Procesorem jest jednostka Snapdragona numer 435. Wspiera go 2GB pamięci RAM jak i 16GB wbudowanej pamięci. Wszystko działa w oparciu o system Android 7.0 wraz z nakładką EMUI 5.1. W komplecie znajdziemy również sporą baterię, ponieważ ma ona aż 4000mAh, więc powinna starczyć na dość długi czas pracy urządzenia. Tył telefonu wykonano z metalu, który jest „piaskowany” tak, aby zapewnił lepsze trzymanie w dłoni.

Huawei Y7

Jeśli chodzi u aparat, to w Huawei Y7 znajdziemy oczko 12MP aparatu tylnego a także 8MP przedniego. Poza tym, znaleziono w nim miejsce na kartę microSD do 128GB. Jeśli chodzi o łączność, to mamy Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11b/g/n, GPS oraz port microUSB.

Prawdopodobnie, telefon będzie dostępny w kolorach: szarym, złotym i srebrnym. Data wydania ani cena jeszcze nie jest znana, ale wydaje się, że nie powinna być przesadzona. Biorąc pod uwagę jakie podzespoły w nim znajdziemy, to jestem pewien, że będzie odpowiednio niska. Jeśli będzie inaczej, to nie wróże sukcesu.

Czy rozdzielczość HD i 2GB RAMu to nie za mało na obecne czasy? Czekam na opinie!