Xiaomi Mi Max 2 z różnymi procesorami?


Xiaomi Mi Max 2

Xiaomi Mi Max skradł serca przede wszystkim tym, którzy często oglądają filmy czy grają w przeróżne gry na telefonie. Duży wyświetlacz, a do tego zadowalająca wydajność, procesor bez tendencji do nagrzewania się i bateria, która bez problemu wystarcza na długie godziny rozrywki bez konieczności siedzenia przy ładowarce. Czego chcieć więcej? Następcy, który zachwyci nas jeszcze bardziej! Jaki ma być Xiaomi Mi Max 2?

Xiaomi Mi Max 2 – no to jak z tym procesorem?

Miesiąc temu pisaliśmy o pojawieniu się Xiaomi Mi Max 2 w benchmarku GFXBench – jeśli z jakiegoś powodu ominął Was ten wpis, lub pragniecie przypomnieć sobie zawarte w nim informacje, odsyłam tu. Od tamtego czasu nieco ucichło i nie byliśmy zbytnio zasypywani nowymi plotkami na temat tego telefonu. Jednak w internecie znów zawrzało!

Większość osób oczekuje, że Xiaomi Mi Max 2 zostanie wyposażony w Qualcomm Snapdragon 660. Byłoby to logiczne posunięcie, z racji tego, że ukazany rok temu Mi Max posiada w środku Qualcomm Snapdragon 650/652 (w zależności od wersji). Jednak Xiaomi lubi kombinować i zadziwiać. A jaki jest tego efekt? Pojawiło się wiele plotek, że podobnie jak w przypadku Redmi Note 3  i Redmi Note 4 (oczywiście mowa o wersjach z procesorem SD) – następca zostanie wyposażony w słabszy SoC niż jego poprzednik (w przypadku tych wymienionych modeli mowa o 650 vs 625).

Xiaomi Mi Max 2

Dlaczego chiński producent postąpił tak w przypadku serii Redmi, i czy ten sam los spotka Xiaomi Mi Max 2? Być może Xiaomi uznało, że Qualcomm Snapdragon 625 jest wciąż wystarczający pod względem wydajności, ale za to oferuje możliwość dłuższej pracy telefonu na jednym ładowaniu? To by sensownie tłumaczyło zabieg zastosowany w budżetowych Redmi.

Jak powszechnie wiadomo, to seria Mi jest ukierunkowana na najwyższą wydajność, natomiast Redmi typowo pod wyśmienite osiągnięcia baterii i zadowalającą pracę telefonu dla przeciętnego użytkownika. Myślę, że nie zdziwię nikogo stwierdzeniem, że Mi Max bardziej pasuje rozmiarem, ceną, aparatem, baterią i wydajnością do Redmi.

Xiaomi Mi Max 2

Zapytam ponownie – no to jak z tym procesorem? W internecie krążą spekulacje o powstaniu „podstawowej” wersji Xiaomi Mi Max 2 z Qualcomm Snapdragon 626, oraz wersji mocniejszej wyposażonej w Qualcomm Snapdragon 660. Miałoby to wyglądać następująco:

  • SD 626 + 4 GB RAM + 4850 mAh
  • SD 660 + 6 GB RAM + 5000 mAh

W kwestii ilości pamięci wewnętrznej, zapewne będzie ona wynosić 32/64/128 GB. Czy taki zabieg ze strony Xiaomi jest prawdopodobny? Wydaje mi się, że częściowo tak.

Pozostała specyfikacja oraz wygląd Xiaomi Mi Max 2

Xiaomi Mi Max 2 ma ponownie posiadać ekran 2.5D o przekątnej 6,44 cala przy rozdzielczości 1920 x 1080. Nie zabraknie obsługi Dual SIM 4G, Bluetooth 4.2, GPS / A-GPS / GLONASS. Do tego czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach telefonu i oczywiście MIUI v8 wraz z Androidem 7.1.1 Nougat.

Główny aparat prawdopodobnie będzie posiadać 12 MP o przysłonie f/2.2, a kamerka do selfie ma otrzymać 5 MP. Pojawiło się zdjęcie, które rzekomo zostało wykonane przez Xiaomi Mi Max 2, jednak w moim osobistym odczuciu jest to nieprawdziwa informacja. Jak myślicie?

Xiaomi Mi Max 2

Xiaomi Mi Max 2

Pozostał jeszcze wygląd zewnętrzny tego telefonu. A ma on się prezentować tak:

Xiaomi Mi Max 2

Spodziewamy się, że cena Xiaomi Mi Max 2 w najmocniejszej wersji wyniesie w Chinach 1999 juanów, co daje w przeliczeniu 1100 zł. Dodatkowo, krążą spekulacje na temat tego, kiedy Xiaomi Mi Max 2 zostanie zaprezentowany. Część osób twierdzi, że stanie się to już 23 maja!

Pamiętajcie, że nie są to jednak potwierdzone informacje.

Czego oczekujecie od Xiaomi Mi Max 2? Kto z Was chciałby mieć telefon o tak dużym wyświetlaczu?

Kup Xiaomi Mi Max na Aliexpress

Poprzedni Elephone S7 lepszy od Smartisan Nuts Pro? Producent mówi tak!
Następny Motorola Moto C i C Plus już od 400zł!