Elephone S7 lepszy od Smartisan Nuts Pro? Producent mówi tak!


elephone s7 vs smartisan nuts pro 1

Elephone S7 czyli flagowiec chińskiej firmy przewidziany na 2016 rok nadal cieszy się popularnością. Firma Elephone właśnie opublikowała zdjęcia, które mają na celu porównanie ich urządzenia z dopiero co zaprezentowanym Smartisanem Nuts Pro. Sprawdźcie jak wypadło to starcie!

Elephone S7 vs Smartisan Nuts Pro

Elephone S7 został zaprezentowany w czwartym kwartale 2016 roku. Wtedy został okrzyknięty przez producenta bezramkowcem, ale szczerze powiedziawszy do typowego bezramkowca mu daleko. Oba telefony posiadają ekran o przekątnej 5.5 cala i rozdzielczości FHD przy czym Elephone S7 jest sporo mniejszy niż Smartisan Nuts Pro. Według producenta zakrzywienie krawędzi bocznych ma sprawić, że trzymanie urządzenia będzie jeszcze wygodniejsze. W rzeczywistości krawędzie nie są aż tak zaokrąglone jak na przykład w Samsungu Galaxy S7 Edge, ale wygląda to całkiem nieźle.

elephone s7 vs smartisan nuts pro 2

Sercem Smartisana Nuts Pro jest Qualcomm Snapdragon 625/660 w zależności od wersji. W środku Elephone S7 znajdziemy MediaTeka Helio X20. Oba procesory mają swoich fanów i przeciwników, ale bez wątpienia to Snapdragon w tym zestawieniu wypada lepiej. Ilość pamięci RAM jest identyczna – 4GB. W najmocniejszych konfiguracjach na pliki użytkownika dostępne jest 64GB w Elephone i 128GB w Smartisanie. Główną przewagą S7 ma być zbliżająca się aktualizacja do Androida 7.1 Nougat.

elephone s7
Elephone S7

Jeśli chodzi o aparaty to tutaj ciężko szukać podobieństw. Elephone posiada pojedynczy aparat tylny o matrycy 13MP i przysłonie f/2.2. Dla porównania Smartisan ma dwa aparaty na pleckach. Główny jest kolorowy, a dodatkowy monochromatyczny. Oba mają 13MP. Przedni aparat też wypada lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o cyferki, w Nuts Pro. 8MP w najsłabszej wersji i 16MP w dwóch mocniejszych kontra „marne” 5MP w S7. Przypominam, że ilość megapikseli nie zawsze obrazuje jakość zdjęć wykonywanych przez urządzenie.

smartisan nuts pro
Smartisan Nuts Pro

Kolejną, a może najważniejszą, kwestią jest cena. Elephone dostępny jest już za niecałe 180$ czyli około 688 zł. Smartisan natomiast to wydatek już w okolicach 1000 zł za wersję z 64GB pamięci. Za 400zł więcej otrzymujemy dodatkowy aparat tylny oraz Qualcomm Snapdragona zamiast MediaTeka. Czy warto? Na to pytanie już musi odpowiedzieć sobie każdy w Was!

Co myślicie o takim pojedynku? Który smartfon wyszedłby z niego zwycięsko? Elephone S7? Smartisan Nuts Pro? Czekamy na komentarze!

Kup smartfon Elephone S7 w Aliexpress