Kolejne informacje i film prezentujący Elephone P8 Mini!


Elephone P8 Mini 2

Firma Elephone chce podbić rynek średniopółkowców swoim nowym urządzeniem. Mowa o mniejszej wersji P8 czyli Elephone P8 Mini. Specyfikacja była znana już wcześniej, ale teraz możemy przedstawić Wam jak wygląda w rzeczywistości smartfon chińskiej firmy!

Elephone P8 Mini

Według zapewnień producenta P8 Mini ma być urządzeniem wykorzystywanym głównie do robienia zdjęć. Taka właśnie ma być seria oznaczona literą „P” – tanie smartony o niezłych specyfikacjach i kapitalnych aparatach. Czy tak będzie w rzeczywistości? Miejmy nadzieję, że uda się nam dostać testowy egzemplarz P8 Mini i dokładnie to sprawdzić. Skupmy się jednak na samym urządzeniu. Ekran ma mieć przekątną 5 cali i rozdzielczość FHD. Gęstość pikseli ma wynieść 441PPI, więc przy tak „małym” ekranie powinno być naprawdę nieźle. Za produkcję wyświetlacza odpowiedzialna jest firma Sharp. Elephone P8 Mini

Sercem urządzenia będzie MediaTek MT6750 czyli ośmiordzeniowa jednostka o taktowaniu 1.5GHz na rdzeniu. Procesor będzie wspierany przez 4GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 64GB pamięci. Czyli standard jeśli chodzi o średnią półkę. Czytnik linii papilarnych został umieszczony pod aparatami. No tak – aparaty. To właśnie one mają sprawić, że sięgniemy po P8 Mini. Na pleckach znajdziemy dwie matryce o rozdzielczości 13MP każda. Z przodu natomiast znajdzie się 16MP aparat.

Elephone P8 Mini 3

Ile z zapewnień producenta o spektakularnej jakości zdjęć okażę się faktem tego nie wiemy. Na załączonym filmie widać wygląd P8 Mini, ale głównie skupiono się na ekranie. Trzeba przyznać, że kolory wyglądają na bardzo dobrze odwzorowane, a Redmi Note 4 wypada przy nich dość blado. Premiera zapowiedziana jest na maj tego roku, więc uzbroimy się w jeszcze trochę cierpliwości. Niestety nie jest znana póki co konkretna data premiery, ani cena telefonu.

Co więcej, producent zdecydował się zorganizować konkurs, w którym do zgarnięcia będzie jedno z urządzeń Elephone. Więcej informacji tutaj.

Co myślicie o Elephone P8 Mini? Ma szansę walczyć o miano najlepszego średniopółkowca? Czekamy na komentarze!